• 67мин

9. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

• 77мин

10. Петър Алексиев (ЦДНА)

Едва ли имаше зрител на съботната среща, който на полувремето да предвиди такава убедителна победа за ЦДНА. До почивката софийските армейци действуваха бързо и подвижно, но в почти всички двубои срещаха коравата съпротива на пловдивчани. В 8 мин. на Панайотов се удаде да открие резултата, но пет минути по-късно пловдивчани изравниха. От ъглов удар, изпълнен технично от Делев, топката премина покрай защитниците и вратаря на ЦДНА и спря в мрежата - 1:1.

Този резултат се задържа до 63 мин., когато в редовете на ЦДНА сякаш премина електричество. Почувствували моментно отпускане у защитниците на Ботев, софиянци заиграха още по-остро и бързо за 4 минути те постигнаха 3 гола и превърнаха в развалина своя противник. На два пъти Колев и веднъж Димитров до ведоха резултата до 4:1, а в следващите десет минути отново Димитров и Алексиев затвърдиха крайната победа - 6:!.

В това полувреме ЦДНА показа висока класа. В отбраната, смущавана единствено от Сотиров, владееше сигурност. Колебание прояви Енишейнов, но той успешно бе заместен от младия Василев. Напред в променения състав авангарда обаче се почувствува нещо необичайно за последните срещи на първенеца - вътрешно горение и непримирима настъпателност. Атакуваше се устремно по фланговете (Колев, Янев), събаряха се препятствията в средата на терена (Панайотов), топките в коридор идеха като удар в гърба на противника, стреляше, се често... Така се играе футбол!