• 48мин

Иван Колев (ЦДНА)

• 86мин

Панайот Панайотов (ЦДНА)

Благоевград, 17 май. (По телефона от нашия кореспондент.) - Деветдесет минути приятелска коректна игра - това ще бъде най-трайният спомен у хилядите зрители от града и окръга за днешната футболна среща между местния „Ботев“ и ЦДНА.

Гостите излязоха с най-добрия си състав с явно намерение да вземат лесна победа. Те помнеха, че благоевградчани вече бяха огорчили пловдивския „Спартак“. Но у ботевци куражът бе изчезнал и Пловдив бе забравен... Те заиграха смутено и боязливо, предварително преклонили глава пред голямото име на своя днешен противник. Армейците отговориха със спокойствие и с тактичната си комбинативна игра и се прехвърлиха в половината на „Ботев“. В 8 минута Колев изведе в удобно положение Цанев, който през плонжа на Равнички (Б-1) откри резултата - 1:0 за ЦДНА. Надмощието на гостите бе подчертано. До края на полувремето то намери израз само в броя на ъгловите удари - 5:1. Течеше 45 минута и Митов (Б-10) провря топката през краката на десетина състезатели - 1:1.

Играта през второто полувреме стана много динамична. Заслугата за това бе на домакините. Двамата полузащитници Маркулийски (5) и Михтарски (6) излязоха на по-предни позиции. Нападателите бяха по-уверени в двубоите срещу бранителите на ЦДНА. Равният резултат след I полувреме ги насърчаваше, но амбицията само не бе достатъчна. Армейците с голове на Колев (в 48 мин.) и Панайотов (в 86 мин.) победиха - 3:1.