7. Димитър Миланов (ЦДНА)

• 70мин

Напуснал без смяна

3. Благой Филипов (ВВС)

Още от първите ходове на играта стана яно, че ВВС преди всичко обръща голямо внимание за изграждане на здрава защита. ЦДНА, който през цялото първо полувреме имаше териториален превес, благодарение на иктивната игра на полузащитниците си Божков и Стоянов, не можа да постигне успех срещу отбраната на ВВС. Една сърцата и правилно изградена защита е може да се разбие с еднообразието на тактическите ходове на ЦДНА. А нападателите на този отбор, въпреки добрата си техническа подготовка, играеха без тактическо творчество, без разнообразни и изненадващи комбинации. Те отново се задоволиха с характерната си комбинативна игра, в която градеха атаките си с къси 5-6 и повече подавания, при които не можеха да не губят често топката. За такава игра допринасяше и този път Панайотов. Имаше случаи, когато Янев и Димитров се откриваха отлично в ширина, но Панайотов предпочиташе да подаде на друг свой съигач в центъра, разположен на няколко метра от него.

През голяма част от мача ВВС игра срещу 10 свои противници (За непристойна игра бе отстранен Миланов). отборът използува това и пренесе играта в полето на противника си. Това обаче не донесе резултат, защото атаките на отбора се провеждаха плахо, предпазливо, без да се включват достатъчен брой състезатели в тях. За това и летците не можеха да придобият числен превес при нито една своя атака. Защитата на ЦДНА, в която блестеше Божков, се справяше леко с противника. В последните двадесетина минути обаче, когато ВВС също остана фактически с 10 души на терена (поради контузия на Филипов), ЦДНА не успя да използува численото равенство. Отборът продължи да играе н отбрана, а напред разчиташе предимно на пробиви на Димитров, както и на Янев, който показа учудваща издържливост и играеше пълноценно и в отбрана и в нападение.