• 69мин

10. Иван Колев (ЦДНА)

• 85мин

10. Борислав Ковачев (ВМС)

В сряда на стадион „Народна армия“ в столицата се срешнаха отборите на ЦДНА и ВМС. Мачът протече твърде вяло и безинтересно и не бе на необходимата висота. Първото полувреме премина при равностойна игра. На комбинативните действия на ЦДНА моряците отговориха с бързо изнасяне топката напред и с удари от далеч, особено от страна на Димитров (9). В 4-та мин. ЦДНА поведе резултата чрез гол, отбеляван от Янков (8), който посрещна топката от ъглов удар и я вкара с глава във вратата. Само две минути след това Богданов (11) стартира неудържимо към една прехвърлена от дълбочина топка, премина защитата на ЦДНА и изравни резултата - 1:1. След почивката армейският отбор можа да използува някои създадени положения за гол пред вратата на ВМС. В 50-та мин. Янев (11) покачи отблизо със силен удар на 2:1. В 61-та мин. силен далечен удар на Миланов (7) бе отбит с крак от вратаря на ВМС Ташев, но зад линията на вратата. Съдията правилно посочи центъра и невъздържаното в случая реагиране на Ташев беше излишно. В 69-та мин. Колев от съмнително по ложение отбеляза четвъртия гол за отбора си. Към края на мача Ковачев (10) постигна гол за ВМС и срещата завърши при резултат 4:2 за ЦДНА.