• 75мин

10. Иван Колев (ЦДНА) асистенция - Крум Янев

• 88мин

7. Димитър Миланов (ЦДНА)

Рутина и класа - в такава хубава светлина се открои и на вчерашната среща играта на републиканския първенец. ЦДНА явно се намира в подем и дава основание да гледаме на предстоящите му международни изпитания с надежда. Разбира се, това не трябва да послужи за успокоение. Все още някои постове - предимно в отбрана - не са на желаното равнище, поради което. липсва зорко покритие пред вратата на Найденов. В напаление също от Миланов, Янев и Мартинов може да се очаква много повече. Но това, косго е безспорно и много радвашо, е отличната формана Колев. В дейстаията му изпъква техническо разнообразие, голяма енергия но отлична резултатност - 3 гола! Това му позволи и във вчерашния мач да бъде най-активният състезател на терена.

Дунавци започнаха срешата със силно сгъстена защита. Това не бе трудно да се отгатне още при запознаването със състава им, където фигурираха четирима защитника. Задачата на армейците да пообият обръча от русенски защитници се усложни още повече, когато противникът поведе с 1:0. Разсолков използува недоразумение в защитата на ЦДНА и спокойно изпрати топката в мрежата на Найденов. Но въпреки някои хубаво построени ходове на дунавци в нападение, постепенно надмощието на ЦДНА взе връх. И макар че Панайотов и Мартинов пропуснаха изгодни положения, изравняването се очакваше да настъпи. Но очакванията дори бяха надхвърлени - за две минути Колев с отсечени удари промени съотношението в 2:1 за ЦДНА...

Второто полувреме протече под диктовката на армейците. Те прибягнаха кьм комбинации с едно докосване, използуваха неочаквано откритите коридори и резултатът набъбна. След като спечели напрегнат двубой с двама защитници, Панайотов постигна гол - 3:1. Сетне отлична акция на Колев, породена от точен пас на Янев, отново стана причина за промяна на резултата, а две минути преди края Миланов го затвърди на 5:1 за ЦДНА.