Турнир: „А“ републиканска футболна група 1962/63 (5-и кръг)

8. Никола Цанев (ЦДНА)

• Гол

• Гол

6. Панталей Димитров (ЦДНА)

Има и такъв начин на игра - да се подава топката на собствения вратар. Но и при такъв ход трябва добре да се премери, а не както направи един от отбраната на Марек. Никак не беше трудно на Якимов от ЦДНА с един къс, но остър спринт да изпревари вратаря, да го измами и... гол!

С това се характеризират първите минути на футболната среща ЦДНА - Марек (СтД).
Началото показа какъо ще бъде краят. Армейците започнаха играта със сравнително бързо темпо и почти през десет минути заставиха вратаря на гостите четири пъти да вади топката от мрежата. Когато съдия та оповести края на първото полувреме на таблото светещите цифри отчитаха 4:0 за ЦДНА (голове на Цанев - 2, Димитров и Якимов). Справедливостта изисква да се признае, че дори и този не малък резултат не е някакъв особен комплимент за състезателите от републиканския шампион.

И те не бива да се ласкаят от своята абсолютна хегемония на терена, защото противникът им не беше в състояние да противопостави нито техника, нито физическа издръжливост, нито най-обикновен тактиченски вариант. На зеления терен зрители те наблюдаваха една игра на Марек без физиопомия. Едва след 60-та минута стаинкедимитровци малко се окопитиха, ала този проблясък беше много кратък.

Разбира се това съвсем не омаловажи сърцатата игра на армейските състезателя, който смислено атакуваха и остро обстрелваха вратата на гостите.

Едва изминали петнадесет минути от второто полувреме, и Якимов за втори път се озова сам пред вратаря и пак така спокойно накара станкедимитровци да започнат играта наново от центъра на игрището. Това беше петият и последен гол - 5:0 за ЦДНА. С тази победа, при такава голова разлика републиканският шампион набира скорост и почва да се изкачва нагоре по таблицата.