Олег Павлов

• 10

• 41мин

9. Петър Аргиров (Миньор Дмо)

Половин час преди мача в съблекалнята на Миньор бе тихо и спокойно, Състезателите си подхвърляха закачки и очакваха двубоя с ЦДНА като с обикновен противник. Вратарят Виденов бе найсмел и откровено: споделяше:

- Дойдохме за да отнесем нещо - може точка, а може и две...

Миньорци излязоха на терена с амбиция да не загубят мача. Това пролича още в първите схватки с противниковите играчи. Гостите се бориха за всяка топка. Подаванията им бяха точни и дълги. Напред, врязани в центъра, действуваха само двете крила Романов и Павлов, Бачев игра в средата на терена, а Аргиров и Мартинов - дълбоко назад и встрани. Мартинов бе винаги свободен. Божков, увлечен в конструкторски стремежи, изостави напълно димитровеца.

Гостите играха с подсилена защита, но затова не можем да ги обвиняваме. Те правилно бяха направили своята сметка. Без помощ крайната отбрана не можеше да устои на ЦДНА. Въпреки че нападаха с по-малко играчи, миньорци отправиха към вратата на Найденов 11 удара (нападението на ЦДНА - 12).

В първите минути на мача домакините задържаха топката в половината на Миньор, но опасности пред Виденов почти нямаше. Постепенно димитровци успокоиха играта си и по-често навестяваха наказателното поле на армейците. В 41 мин. една вихрена атака отляво на Миньор донесе много радост за многобройните димитровчани, които бяха дошли да видят своите любимци. Топката бе у Павлов, после у Бачев. Последният центрира пред вратата, където Аргиров от 2 метра я прати в мрежата - 1:0 за Миньор. Това бе единственият гол в срещата.

След почивката ЦДНА положи усилия да промени резултата, но димитровци се отбраняваха мъжки и удържаха на напора. Всички играчи на Миньор се бориха геройски и напълно заслужиха победата. Изключение направи само Бачев, който не бе в тон с партньорите си. Той не бе бояк и даде много погрешни пасове. Виденов бе сигурен, спокоен и действуваше категорично. Драгомиров изпъкна със завидна издръжливост и развали много противникови нападения. Младият Романов се провяи с добър финт и дрибъл, Енишейнов бе често надиграван и трябваше някой от партньорите му да спасява положението. ... (бел. статията е скъсана и следващите 3 реда са нечетими)

Началото на този сезон не е весело за ЦДНА. Вчера на стадион „Народна армия“ пред повече от 30 000 зрители нашият първенец претърпя втора горчива загуба. И в този мач армейците показаха безпомощност пред вратата на противника. През по-голямата част на мача те имаха надмощие, но не успяха да отбележат гол. Вчерашните мъки на армейските нападатели навяват лоши мисли. Не личеше силата на отбора. В играта на ЦДНА има нещо нередно, което за съжаление наблюдаваме често: безконечни къси пасове. Докато нашият лидер не разнообрази действията си, особено напред, ще продължава да търпи неуспехи. Съвременният футбол изисква голяма, но опростена техника.