• 38мин

11. Димитър Якимов (ЦДНА)

• 64мин

Мика (Руда Хвезда)

Прага, 1 юли, В четвъртък тук играха ЦДНА и Руда хвезда (Бърно) - първенец на спартакиадата. Още в началото ЦДНА създаде няколко остри нападения за гол. В 38 мин. Ранков проби по дясното крило, центрира на Панайотов, който със силен удар разтърси страничния стълб. Топката се върна пред вратата, където бе Якимов и той я прати в мрежата - 1:0 за ЦДНА.

След почивката ЦДНА имаше възможност да увеличи резултата, но някои от нападателите направиха пропуски. Руда хвезда вкара в игра своя национален състезател Бомба и играта се оживи. Окуражавани от публиката бърненци намериха себе си. Те заиграха много настървено и решително. В 64 мин. Мика изравни - 1:1, който резултат е успех за Руда хвезда - десети в групата на майсторите. Отборът на ЦДНА бе разколебан. Особено несигурно се представиха в това полувреме полузащитниците и Кошев, който едва се справяше с бойкия Храдски.