7. Иван Иванов (Спартак Сф)

• 67мин

6. Гаврил Стоянов (Спартак Сф)

9. Панайот Панайотов (ЦДНА)

Четиридесет и пет загубени минути - това можеше да консгатираме за софийските спартаковци през първото полувреме. И да отбележим - вината остана преди всичко у нападателите, които мъчно завладяваха, а лесно отстъпваха топката, правеха груби грешки и рядко застрашаваха вратата на своя противник. Дори у някои, като Божидаров, това се изрази в твърде осезателен вид. Смутен и объркан, той губеше и най-леки топки. Симеонов и Янев се стараеха някак си да внесат порядък, но напразно. Стрелбата беше недостатъчна - запомнихме един удар на Божидаров (спасен от добре играещия Петров) и на Симеонов в страничната греда.

С добро самочувствие, армейският отбор лесно възпираше разпокъсаните набези на противника и бързо преминаваше в настъпление - на широк фронт или фронтално през центъра, с ниски надлъжни подавания в дълбочи на или с опасни обходни атаки по крилата чрез Колев и Ранков. В 12 мин. Колев стрелясил но, топката се отби от страничния дирек, Цанев се добра до нея и разклати мрежата - 1:0 за ЦДНА.

След почивката Спартак направи смяна и размествания, като централен нападател застана Иванов. В 53 мин. той завърши хубава комбинация между Симеонов и Игнатов с гол - 1:1. От тоя, момент Спартак се изпълни с още повече амбиция и може би щеше да постигне някакъв успех... Но в 67 мин, той остана с 10 души. За спъване на Колев, от терена бе отстранен Стоянов (по-късно научихме, че футболистът е получил на два пъти предупреждение от съдията Й. Таков). И пред вратата на спартаковци изникнаха остри лоложения. Веднъж Янев отклони топка, запътена към мрежата, втори път солова акция на Якимов (този път той прекали!) вся смут, трети път - Панайотов разкъса пръстена от защитници и постигна победния гол - 2:1 за ЦДНА.