Турнир: Купа на Съветската армия 1961/62 (Осминафинал — реванш)
  • 17мин

7. Иван Ранков (ЦДНА)

• 36мин

9. Никола Цанев (ЦДНА)

Носителят на Купата на Съветската армия ЦДНА, лишен от цяла редица титуляри, беше в трудно положение срещу Черно море. Във Варна той загуби с 0:3 и както се оказа, това бе решително за по-нататъшната негова съдба в тазгодишния турнир. В четвъртък армейците играха силно първото полувреме, вкараха два гола (Ранков и Цанев) и създадоха впечатление, че ще могат да изплуват. Но, очевидно, силите на младите състезатели не стигнаха за игра в такова темпо през 90 минути. С общ резултат 3:2 Черно море ще продължи борбата за Купата.

Две заключения може да се извадят от този мач:

първо - че ЦДНА има надеждни млади сили (най-силно впечатление направиха халфът Станков и вратарят Петров);

второ - че турнирът, поддържан по този начин, в отсъствието на титулярните играчи на някои отбори, избледнява и губи много от спортната си стойност, защо то не предлага истинско съпоставяне на силите. А това е едно от двете най-големи футболни. състезания у нас, което винаги трябва да бъде съпътствувано от динамика и борба, за да може да изиграе и своята роля за развитието на футбола.