• 76мин

8. Никола Цанев (ЦДНА)

• 89мин

7. Бруно Николе (Ювентус)

В реванша на квалификационния рудн за КЕШ ЦДНА разби италианският шампион с 4:1 и с общ резултата 4:3 се класира напред в турнира. Мачът се игра пред препълнения стадион Васил Левски, а над 50 000 души видяха победата на армейците.

През първото полувреме играта беше двуостра и двата отбора имаха шанс да вкарат. Армейците предимно атакуваха, докато футболистите на „старата госпожа“ водеха привичната си игра – осем човека в защита, Чарлс и Стиванело с подкрепата на Бониперти действаха отпред. В 19-тата минута Никола Ковачев от пряк свободен удар вкара първият гол за мача във вратата на Джани Романо – 1:0. Резултата напълно устройваше Юве и черно-белите не промениха тактиката си. Първата половина на мача завърши при този резултат.

На полувремето треньорът на ЦДНА Крум Милев убеди своите подопечни, че им е напълно по силите да победят италианският шампион, само трябва да искат това! Думите на треньора стигнаха до ушите на армейците и те устроиха на „звездите“ на Ювентус такъв разгром, че те все още се сещат за това. При едно разбъркване Никола Ковачев в 56 минута изравни резултата от двата мача - 2:0. Единадесет минути по-късно Панайот Панайотов в 67 минута с глава изведе българския шампион напред – 3:0! Футболистите на старата госпожа се хвърлиха в атаки да докарат единоборството до трети мач, но в 76-тата минута Никола Цанев ги изненада и вкара за 4:0! Армейците вече можеха да си отдъхнат, те разбиха Ювентус. Гостите успяха да върнат един гол две минути преди грая но вече беше късно 4:1 в полза на ЦДНА и на старата госпожа й се наложи да се връща в Италия с наведена глава.