Турнир: Купа на Съветската армия 1951 (Четвъртфинал)

• 47мин

Стефан Т. Стефанов (ЦДНВ)

• 53мин

Василев (Строител)

В тази среща се очакваше, че строителци ще окажат упорита съпротива на армейците. Това обаче не се оправда. През цялото състезание безспорно по-добрият отбор на терена бе този на ЦДНВ.

Опитите да подготвят в известни моменти нападенията си още в отбраната и участието на десния полузащитник Божков в нападението излизаха сполучливи за ЦДНВ. Необходимо е и лявата страна на отбраната да работи така енергично. Резултатът би могъл да бъде по-голям в полза на ЦДНВ, ако нямаше солови акции, който проваляха иначе добре замислените комбинации.

Строител не можа да застраши нито един път опасно вратата на ЦДНВ през първото полувреме. Нападението  изобщо не успяваше да задържи топката, а полузащитниците мъчно се изнасяха напред. През второто полувреме стройтелци се актизизираха и имаха две възможности за реализиране, едната от които използваха.

След няколко несполучливи акции на нападателите на ЦДНВ, ударите на които бяха неточни, в 35 минута Димитър Миланов с отличен удар откри резултата. В 39-та минута Ангел Миланов с глава увеличи резултата на 2:0.

След почивката футболният съдия Генов, който ръководи иначе задоволително, отбеляза в полза на ЦДНВ съвсем неоснователно 11-метров наказателен удар. Стефанов го превърна в гол. Строителци се активизираха. В 53-а минута Захариев (Стр.) пусна много добре на Василев (Стр.) който под плонжа на Кикиманов прати топката в мрежата на ЦДНВ.

До края на състезанието военните имаха изцяло инициативата в ръцете си без да променят резултата. Той си остана 3:1 за ЦДНВ.