9. Димитър Бербатов (ЦСКА)

• 86мин

• 88мин

2. Асен Букарев (ЦСКА)

ЦСКА​ победи с класическото 3:0 Добруджа. През всичките 90 мин. гостите от София бяха пълни господари на терена. Митко Бербатов отбеляза два гола, а и още два, които реферите му отмениха заради положения на засада. Мнозина обаче се съмняват дали имаше такива. Бербатов просто беше над всички и не срещна никаква съпротива при борбата със защитниците на Добруджа. В средата на терена Милен Петков беше вещ диригент и разпределяше топката умело към своите съотборници. През първата част добричката защита тормозеше и Димитър Иванов, но пропуските му лишиха отбора му от по-изразителна победа. Много добре за ЦСКА се представи Букарев, който вкара третото попадение във вчерашната среща. В отбора на Добруджа цареше пълен хаос и никой от средата на терена освен Светльо Петров нямаше идея как да достигне до противниковата врата. За жалост на верните 10 хиляди привърженици добричлии не можаха да достигнат нито веднъж по-опасно вратата на гостите. Ако не се вземат някакви крути мерки за селекция и за нови спонсори на отбора, едва ли тимът ще се спаси от изпадане. Заслужено след двубоя „армейците“ отидоха да поздравят своите верни фенове, които изминаха повече от 500 км и видяха своя отбор във възход след 0:2 от Нюкасъл. „Доволен съм от играта на всички футболисти. Радвам се, че в отбора няма криза. След загубата от Нюкасъл се опасявах, че това може да се случи. Играчите ми обаче напълно ме опровергаха. Сега не ни остава нищо друго, освен да се стягаме за следващия ни мач. Домакини сме на Ботев и аз вярвам, че отново ще победим", заяви след края на двубоя вчера старши-треньорът на 28-кратните шампиони Димитър Пенев. „Не се чувствам герой. Целият отбор има заслуга за спечелването на тези ценни три точки", каза Бербатов.

източник вестник „Меридиан мач“

ЦСКА взе лесна победа като гост - 3:0, и пропусна възможността да вкара още голове на слабия отбор на Добруджа. Домакините бяха беззъби в нападение, а защитата, която уж се смята за силното звено в отбора, често допускаше досадни грешки. Добричкият тим продължава да е на последно място в класирането, без да е спечелил нито точка в шампионата. Все пак “жълто-зелените” имаха шанс още в 1-ата минута да открият резултата, но Добрев, останал сам срещу вратаря Кючуков, не успя да го преодолее. Последва грешка в добричката защита, Бербатов хладнокръвно се пребори за една топка и простреля отблизо Симеонов. При следващата атака вратарят на ЦСКА Кючуков отрази силен удар на Вардаров. До края на първата част Чомаков и Димитър Иванов пропуснаха да увеличат резултата, а в 45-ата минута страничният съдия Вътев отмени гол на “червените” заради засада. През втората част отборът на гостите бе пълновластен господар на терена. Само добрите намеси на Симеонов попречиха на “червените” да покачат резултата още в началото. В 59-ата минута страничният съдия Ганев вдигна несъществуваща засада на Милен Петков, който едва не си изпроси втори жълт картон. Веднага след това Чомаков уцели страничната греда с плътен удар по диагонала. Последваха отново добри намеси на добричкия вратар, а в 82-ата минута бе отменен втори гол на ЦСКА, но останаха съмнения, че засада няма. В последните 5 минути логиката възтържествува и столичани набутаха още два гола. Първо вкара Бербатов с глава след изпълнение на корнер, а после Букарев оформи крайния резултат. - Страшно съм доволен от победата и от втория си гол, тъй като той бе предшестван от редица пропуски от моя страна - заяви героят на мача Димитър Бербатов, който има вече пет попадения в шампионата. - От двата ми гола, които съдията отмени, според мен поне първият бе редовен. Продължаваме да следваме Левски в борбата за титлата. Премия от по 600 марки на човек ще получат армейците за победата си срещу Добруджа, съобщиха от ръководствата на клуба. Президентът на “червените” Любо Пенев не присъстваше лично на двубоя, но през няколко минути се обаждаше на мобилния телефон на свой приятел, за да разбере как върви мачът. Осведомени съобщиха, че Пенев лично ще пътува за реванша на ЦСКА в Нюкасъл през следващата седмица. Любо дори възнамерява да заведе в Англия свои испански приятели, които ще наблюдават играта на национала Милен Петков.