• 30мин

23. Мишел Платини (ЦСКА) асистенция - Бернардо Тенгариня

• 58мин

23. Мишел Платини (ЦСКА)

ЦСКА​ победи с 2:0 гостите от Берое в мач от XІІІ-я кръг на родната А група. В герой за армейците се превърна Мишел Платини. В юбилейния си мач № 50 с червената фланелка Мишел реализира и двете попадения за нашите.

Срещата започна в спокойно темпо и двата отбора разиграваха топката в средата на терена. В 4-ата минута Мишо Венков бе намерен с дълъг пас по лявото крило, овладя топката и центрира веднага, но там защитата на гостите се справи. В10-ата минута Сержиньо подхвана атака за ЦСКА, която бе завършена с неточен удар на Платини. В 14-ата минута Нджонго Присо получи пас зад защитата на съперника, овладя топката на гърди стреля, но Акалски спаси. Там Платини притича и опита да направи добавка, но бе изпреварен от Дишлиев. В 17-ата минута Тенгариня намери с мек пас Платини във вратарското поле, но от тази удобна позиция бразилецът прати топката над вратата. В последвалата атака Христов се измъкна от опеката на Венков и стреля мощно, но Томас Черни внимаваше и закова топката. В 21-ата минута страхотна тупалка на Каядо разтресе напречната греда и топката тупна на голлинията. В 24-ата минута Тошко Янчев получи жълт картон след тактическо нарушени срещу Каядо в центъра на терена. В 30-ата минута Бернардо Тенгариня нанесе тежък удар от границата на наказателното поле, Акалски не се намеси добре и топката попадна в Платини. Мишел този път не сгреши и опъна мрежата на вратата за 1:0. В 38-ата минута Лоузейро направи закъснял шпагат в краката на Лукас Саша, за което бе предупреден официално от рефера, а бе отсъден и пряк свободен удар за нашите. Сержиньо застана зад топката и пусна хитър пас към Платини, той стреля по земя, но топката срещна крак на бранител и излезе в корнер. В 43-ата минута Велев отправи силен удар от дистанция, но топката не намери очертанията на вратата. Преди края на полувремето и Динков получи жълт картон.

На почивката гостите направиха една промяна в състава си, като Жоао Селас замени Мартинс. В 48-ат минута Пламен Крачунов игра разсеяно в защита и подари топката на Селас, но там Апостол Попов внимаваше и бързо му отне притежанието на кълбото. В 50-ата минута Присо бе намерен зад защитата на Берое, останал сам срещу вратаря камерунецът прати топката във вратата. Попадението обаче не бе зачетено, заради маркирана засада. В 57-ата минута поредна нескопосана изява на Акалски, доведе до дузпа за ЦСКА. При центриране отдясно вратарят не успя да хване топката, тя попадна в Платини. Бразилецът бе съборен от стража на Берое и реферът посочи бялата точка. Мишел Платини застана зад топката и не остави никакъв шанс за Акалски – 2:0 за ЦСКА. Последваха смени и за двата отбора, като за нашите в игра се появи Себастиян Скиорили, който замени Нджонго Присо. В 76-ата минута Селас опита да си изпроси дузпа, но реферът не се подведе по симулацията и му показа жълт картон. В 78-ата минута Тенгариня бе заменен от Тасио. В 84-ата минута Мишел Платини можеше и да направи хеттрик след като бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе слаб и не затрудни Акалски. В 86-ата минута Бандаловски получи жълт картон. В 89-ата минута голмайсторът Платини бе заменен от Станко Йовчев. След тази победа армейците се изкачиха до третата позиция във временното класиране.