• 53мин

23. Александър Дюлгеров (ЦСКА)

• 81мин

4. Божидар Чорбаджийски (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна победа с 5:1 над Нефтохимик в мач от третия кръг на Първа професионална лига.

Наказателната акция на ЦСКА започна още с първата атака. Бяха изминали едва две минути игра, когато „червените“ поведоха с гол на Преслав Йорданов. Борис Галчев центрира отлично от фаул, а деветката на „армейците“ надскочи бургаската защита и с глава откри резултата.

В 5-ата минута ЦСКА удвои резултата от идентична ситуация. Отново Галчев центрира брилянтно в наказателното поле, където този път Арсенио Нунеш засече топката във вратата за 2:0.

В средата на полувремето за ЦСКА се развихри Диого Виана, който в рамките на около минута заби нови два гола в бургаската врата. В 20-ата португалецът получи избита топка на ъгъла на наказателното поле и с бомбен шут по диагонал постреля Колев под гредата.

Секунди след подновяването на играта грешка на бранител от Нефтохимик изведе Виана на сходна позиция и крилото с нисък удар в далечния ъгъл направи 4:0

В 53-ата минута след след неуспешна атака на гостите Александър Дюлгеров си отбеляза автогол за 4:1.

Крайното 5:1 оформи Божидар Чорбаджийски в 81-ата минута.