• 43мин

Е. Йорданов (Ботев Вр)

• 44мин

5. Георги Денев (ЦСКА „Септ. знаме“)

„Може би този път информацията ще бъде по-хубава?“ - подхвърли след мача ст. треньорът на армейците Манол Манолов. Другояче едва ли би могло да бъде, защото и ЦСКА игра в стил, в какъвто трябва да го виждаме по-често.

Началните минути оставиха приятно впечатление за една добра мобилизация в отбора.
Много успешно се оказа неотслабващото форсиране по десния фланг, където Евден Каменов не можеше да удържи Атанасов, а и Зафиров атакуваше непрестанно. Така още в началото той бе спрян непозволено в наказателното поле и Божил Колев откри - 1:0. По-късно левият врачански защитник подаде погрешно и Марашлиев бе изведен незабавно в голова позиция - 2:0. Отличен пробив на Божил Колев бе използуван от Денев, за да разтърси отново врачанската мрежа - 3:0. Опасностите пред Тасев продължаваха. Колегите му водеха мъжки борбата и бяха въз наградени с почетен гол в 43-та минута - 3:1. Все пак очакваше се още по-изразителна победа на ЦСКА „Септемврийско знаме“. Но за грубост Денев бе отстранен малко преди почивката. Колкото той заслужава упрек, толкова повече трябва да бъдат поздравени някои други състезатели като Филипов, Гаганелов, Колев, Якимов и особено Зафиров, който както се казва, играеше за двама... Врачани нападаха, но до наказателното поле. Противникът бе по-техничен, по-остроумен, навреме разгадаваше намеренията и намираше сили и за опасни контраатаки.