Дел Морал (Картахена)

• 52мин

10. Тодор Атанасов (ЦСКА „Септ. знаме“)

3:2 Минимална загуба на Картахена от ЦСКА София

С 3:2 загуби Картахена от ЦСКА София в първия мач, който изигра картахенския тим при гастрола си в чужбина. До загубата се стигна след водачество на испанския отбор с 2:1.

Безспорно, това е един добър резултат за Картахена, които демонстрираха добър футбол през целия мач, като направиха отлично впечатление. С ясна идея за огромната отговорност испанците в първите минути играха главно в защита, за да избегнат масивно поражение, обаче с времето избягаха от тормоза на противниците и се отвориха за игра. Като цяло страхотен мач за Картахена и това в среща срещу ЦСКА София.

Головете: В 13-та минута ЦСКА открива резултата като автор на гола е Мирчев. Не трая дълго българската радост и осем минути по-късно Манолин изравнява резултата, а в 39 минута Дел Морал постави 2:1 на таблото. След почивката, за радост на местните привърженици, Атанасов в 7 и 10 минути даде окончателната победа на ЦСКА.

Съдийства българският рефер Кутчиев, който показа картон на Аранго.

Източник: Ел Мундо Депортиво