11. Илия Войнов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 58мин

2. Недялко Младенов (ЦСКА „Септ. знаме“)

3. Радослав Здравков (ЦСКА „Септ. знаме“)

Четирите гола аванс, с които се прибраха армейците от първия мач в Пловдив, обещаваха съвсем друг развой на този мач. Мнозина бяха тези, които им предричаха нов успех с три, четири, дори повече голове, Но само предричаха, защото още един път бе доказано, че в такива турнирни мачове, в играта и действията на терена не винаги проличава разстоянието в класата на съперниците. Така бе и в четвъртък, когато железничарите от Пловдив надиграха именития си съперник, накараха го да се срамува за твърде безличните си изяви, за наивните грешки и в отбрана, и в нападение. Даже да приемем, че бяха подценили гостите си трудно можем да обясним как цели 90 минути куп нападатели в червено се лутаха пред вратата на Тенев, не намериха верния път към нея. Нещо повече, оставиха се на два пъти да бъдат наивно матирани от силните контраатаки на пловдивчани, а Н. Младенов сам вкара още един път топката в собствената си мрежа. Върхът на всичко бе и пропусната дузпа, изпълнена от Здравков. Е, вярно армейците постигнаха два гола, но те бяха плод повече на грешки в крайната линия на гостите, отколкото на футболно майсторство. Така се стигна до това конфузно 2:3, което все пак даде път на ЦСКА „Септемврийско знаме“ към финала за футболната купа на България благодарение на головия аванс от първата среща.