8. Христо Бонев (Локо Пд)

9. Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“)

10. Димитър Якимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

ЦСКА​ „СЕПТ.  ЗНАМЕ“ – „ЛОКОМОТИВ“ 6:1

Една победа на армейските футболисти, които са в подем, бе закономерна, но такъв голям резултат, и то срещу ведущ отбор като „Локомотив“ малцина са очаквали. Още след началния сигнал армейците започнаха с типичния си силен натиск и пред вратата на „Локомотив“ се заредиха критични положения. Отлични прояви имаше организаторът на всички атаки Якимов, който стана и съавтор на първия гол в 9-та минута. След точно подаване голмайсторът Жеков от въздуха опъна мрежата – 1:0 за ЦСКА „Септемврийско знаме“. След това обаче надмощието на домакините задълго не можа да се изрази в повече голове. Веднъж Якимов улучи гредата, а по-късно не можа да преодолее вратаря Бончев. Едва две минути преди края на полувремето Атанасов увеличи на 2:0.

След почивката гостите като че ли искаха да покажат, че няма лесно да се предадат. Бонев положи много усилия да увлече и останалите играчи. Сам той постигна гол, но повече от това не можа да направи. Отново видяхме масиран натиск на домакините и реализаторът Жеков се прояви с нови два гола. Дойде ред и на Якимов да покаже реализаторските си качества – с хубав удар отдалече той покачи на 5:1, а в последната минута затвърди голямата победа на своя отбор на 6:1. Така два кръга преди края на сезона армейските футболисти са вече само на две точки от своя главен съперник „Левски-Спартак“ и задочната борба между двата отбора ще стане още по-интересна.