• 71мин

7. Йордан Христов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 82мин

8. Тодор Барзов (Спартак Пл)

Ще издържи ли Спартак? Това бе въпросът, който ни занимаваше през почивката, защото 45 минути плевенчани се мъчеха да претопяват атаките на армейците. В средата на терена те бяха струпали много състезатели, но за настъпление се оказаха безсилни. През тази част ЦСКА имаше продължително териториално надмощие, но все не съумяваше да го оползотвори поради разсеяна стрелба. След почивката армейците коригираха мерника си и поставиха под честа стрелба плевенската врата. В един кратък период плевенчани бяха принудени да сложат оръжие. Със задружни действия нападателите на ЦСКА, дейно подпомагани от полузащитниците, няколко пъти се оказаха очи в очи срещу Уруков и макар че той като щит отбиваше топките, в крайна сметка трябваше да ги вади от мрежата си. Красиви голове отбелязаха Христов, Михайлов, Никодимов. Никодимов напусна контузен терена. В края на мача Барзов премина армейската отбрана и използува пониженото внимание на Филипов - 4:1. Жълт картон: Ц. Василев, Уруков.