Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“) асистенция - Иван Зафиров

Георги Денев (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 89мин

Цветан Атанасов (ЦСКА „Септ. знаме“)

Постепенно софиянци наложиха териториален превес и започнаха да облестрелват вратата на варненци. В 14-та минута Денев би с глава, но топката профуча на сантиметри край страничната греда. Малко по-късно Никодимов стреля остро, ала Иванов закова топката в прегръдките си. Още няколко удари на Жеков и Якимов не донесоха нищо. След 30-та минута на свой ред варненци започнаха смислени комбинации и сериозно застрашиха вратата на Йорданов. Митев на няколко пъти отправи силни удари, които вратарят на ЦСКА успешно парира. Така завърши и първото полувреме.

В началото на вторите 45 минути въпреки че бе сменен само един състезател, като че ли заиграха два съвсем нови отбора. Играта бе далеч по-бърза, смислена и резултатна. Това се отнася най-вече за ЦСКА, чийто състезатели затанцуваха по зеления килир и започнаха често да се откъсват от опеката на пазачите си. Ставаше ясно, че везните накланят в тяхна ползва. Резутатът също не закъсня. Течеше 61 мин., когато Якимов през куп от играчи от около 20 метра намери точно вратата на Черно море. След това доста пропуски направи Жеков, но и той се разписа. Зафиров му подаде удобна топка и резултатът напасна на 2:0. Това бе достатъчно на Армейците, но те не намалиха тепмото. Варненци също не свиха знамената. Играха бойко, амбициозно без обаче да могат да надиграят стабилната отбрана на Червените и да отбележат поне един гол. За сметка на това, най-добре играещият днес Денев пое топката почти от центъра, напредна и със самостоятелен пробив отбеляза красив гол. Една минута преди края усилията на Атанасов също се увенчаха с успех, затвърдявайки резултата на 4:0