10. Димитър Якимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 64мин

• 84мин

Настойчивост, решителни действия, ударна сила! Това бе характерно за ЦСКА „Септемврийско
знаме още в началната фаза на вчерашния двубой. В 14 мин.Жеков получи хубав пас от Гаганелов ни изведе отбора си напред - 1:0. Наистина не всичко продължи да се развива по гладки релси. При ъглов удар. пред армейската врата, Дремсизов и Андреев бързо възстановиха равенството - 1:1. В следващия половин час армейците имаха инициативата, но все не съумяваха да сломят съпротивата на бургаския отбор. В 36 мин. Марашлиев стреля изненадващо отдалече, топката се отби от страничния стълб. После пък Петров се отскубна от своите пазачи и ударът му профуча на педя от вратата на Филипов. Радващото бе, че и двата отбора водеха борбата с пълни сили, при високо темпо, с интересни хрумвания в атака. Малко преди почивката Жеков ловко се освободи от. двама преследвачи и не остави никаква належда за Топчев - 2:1.

ЦСКА бе постигнал психологически гол. Но следващият, който дойде „с гръм и трясък“, съвсем разколеба гостите! Авторът му Якимов с такава вещина и отсечен замах изпълни волле, че можеше да му се сваля шапка - 3-1. Сетне бургаският „кораб“ за почна да пращи по шевовете. Веднаж Б. Станков, Марашлиев и Жеков принудиха противника да си послужи с ръка, за да търси някакво спасение, но изпълнителят на дузпата бе безпогрешен - 4:1. После Якимов майсторски прехвърли стената и прекият свободен удар бе възнаграден с нов гол - 5:1.

Армейските състезатели заслужават похвала за енергията, бързите и целенасочени атаки, за нападателния стил, в който проведоха мача от първата до последната минута.