• 18мин

20. Тиаго Родригеш (ЦСКА) асистенция - Жоржиньо

• 90+2мин

4. Ерол Алкан (Берое)

Срещата започна при облачно време и температура от 16 градуса. Още с първите минути армейците показаха, че ще бъдат отбора, който ще търси победата.

Още във 2-та минута Тиаго отправи удар от границата на наказателното поле, но Перниш улови.

ЦСКА пресираше дълбоко противника си и владееше инициативата в мача.

В 13-та минута при борба за топката двама от защитата на Берое се сблъскаха и така топката остана за Али Соу, който веднага подаде вдясно на Жоржиньо, който би, топката се отби от Перниш и стигна до Малинов, който на празна врата не успя да я улучи, а прати топката високо.

В 15-та и 16-та минута отново имаше спорни ситуации след като първо срещу Малинов бе вдигнат високо крак на защитник в наказателното поле на Берое, а след това имаше очевидна дузпа срещу Али Соу за задържане.

В 16-та минута Енрике стреля опасно покрай вратата.

Все пак логичното се случи в 18-та минута след красив пас на Турицов, Жоржиньо надбяга Леони и върна в наказателното поле, където Тиаго Родригеш с плътен удар откри резултата – 1:0 за ЦСКА.

Първата атака на Берое бе в 29-та минута, когато след пас на Цветков, Мартин Камбуров стреля, но Бодуров заложи тялото си.

В 34-та минута Иван Минчев би покрай вратата на Чернияускас.

Отново интересни събития на края на първото полувреме, първо след високо вдигнат крак на Цветков, съдията Йорданов отсъди фаул на Бикел, а след това армейците направиха много силна атака след подаване на Енрике на Малинов и двоен пас, Енрике пусна топката покрай голлинията, но Али Соу не успя да я стигне и прати във вратата.

В 47-та минута Бригидо надигра Томаш и отправи удар над гредата.

В 61-та минута Тиаго изведе Жоржиньо, но Перниш успя да му попречи с цената на сблъсък, който след това го извади от играта.

През тази втора част армейците се задоволяваха да владеят топката и да не дават шансове на противника.

Все пак в добавеното време на двубоя Рубен Пинто подаде добре на Едвин Джеси, който преодоля защитник и се опита да центрира, но Ерол Алкан вкара топката в собствената си врата за 2:0.