• 56мин

22. Али Соу (ЦСКА) асистенция - Тиаго Родригеш

• 89мин

71. Емил Стоев (Ботев Вр)

Срещата започна при слънчево и ясно време и температура около 14 градуса. Още с първите минути на мача, червените се опитаха да натиснат своя противник, но си личеше известна нервност в отиграванията им.

В 7-та минута Тиаго стреля силно от пряк свободен удар, но вратарят Костов се намеси сигурно.

Само след две минути Тиаго отправи нов неточен удар над вратата, след чудесен пробив на Евандро отляво и технично пропускане от страна на Али Соу.

В 11-та минута Антон Огнянов проби по левия фланг, центрира към Емил Стоев, който шутира, топката срещна ръката на Ангел Лясков. Въпреки, че ръката беше встрани от тялото, ударът беше от по-малко от два метра и нямаше движение на ръката към топката. Реферът не отсъди дузпа въпреки претенциите на гостите.

Последваха минути, в които Ботев Враца потърси начин да намали атаките на армейците, дори и с цената на нарушения и груба игра.

В 22-та минута отново настойчивият в този мач Евандро опита удар от въздуха, но не успя да уцели добре топката и тя мина далеч от целта.

В 26-та минута Чорбаджийски върна слаб пас към Черниаускас, който Емил Стоев пробва да открадне и само бързото излизане на вратаря предотврати откриване на резултата.

В 33-та Емил Стоев а в 36-та Кристиян Малинов опитаха удар от дистанция, но нито един от двата не представляваше реална заплаха.

В 39-та минута отново от пряксвободен удар Тиаго отправи бомбен шут, но Костов боксира сигурно извън пеналта си, а точно след минута и другият португалец Пинто пробва да затрудни вратаря, който отново се справи.

В 44-та минута след жълт картон Гаджев показа неприличен жест с ръка, като камерите уловиха ситуацията, остана отворен въпроса дали съдията видя жеста и трябваше ли да изгони футболиста.

Второто полувреме започна с нова грешка на защитник на червенобелите, този път Бодуров, който изведе Мечев, който без забавяне стреля, но отново Черниаускас спаси своите.

В 48-та минута, след прекрасен пас на Тиаго, Едвин Джеси с красиво отиграване матира вратаря на Ботев за 1:0.

В 56-та армейците удвоиха след добър пас от непряк свободен удар, изпълнен от Тиаго, като Али Соу се извиси и с глава не остави шансове на Костов.

В 61-та минута след отличен пробив на Евандро, топката се отби в Георги Вълчев и попадна отново в Евандро, който стреля без забавяне, а ударът му мина на сантиметри от гредата.

През тези минути червените увеличиха оборотите и Ботев се задъхваше като това се затвърди и в 63-та минута, когато отново Джеси получи шанс за удар, но стреля неточно в аут.

Черниаускас отново спаси своя отбор в 73-та минута след брилянтно спасяване след удар на Вълчев в долния ляв ъгъл на вратата.

В 88-та минута Емил Стоев вкара красив гол от воле след пас на Васев, намалявайки резултата.

Реферите на двубоя направиха две фрапантни грешки в 90-та и 93-та минута. В първата ситуация свириха засада на нововлезлия Мауридес, след като той беше в половината на червените в момента на паса, а при втората ситуация не дадоха дузпа след изблъскване в гръб отново на Мауридес от Георги Вълчев.