• 58мин

24. Аласан Н'Диайе (Ботев Вр)

В 1-та минута Соу нахлува в наказателното поле, спрян е от Керчев.

В 5-та минута центриране на Йомов в пеналта, Костов избива в ъглов удар.

В 9-та минута Мазику пробива отляво след пас на Йомов, пробва да подаде на Соу, Костов се хвърля и улавя топката.

В 10-та минута Генов овладява топка в средата на терена и без забавяне с далечен изстрел открива резултата - 0:1.

В 18-та минута отлична атака на армейците - Пеняранда даде на Вион, той извежда Йомов на десния фланг, бърз пас в наказателното поле и Соу отблизо изравнява - 1:1.

В 23-та минута нова технична атака на червените - Тиаго подава на Соу, той разтегля вдясно към Йомов, центриране от крилото и Тиаго от близка дистанция вкарва за 2:1.

В 27-та минута подаване от пряк свободен оставя Матай сам срещу вратаря, свирена е засада на Гълъбов, който не играе с топката, може би грешка на съдията.

В 30-та минута жълт картон за Керчев за нарушение срещу Пеняранда.

В 34-та минута Генов създава проблеми на червената отбрана, Гълъбов вади от краката му в корнер.

В 35-та минута продължителна атака на врачани, Николов финтира и центрира, Матай изпреварва Бабунски - ъглов удар.

В 37-та минута Пеняранда краде топката от краката на Н'Диайе, след което обаче пасът му към Йомов е слаб и Миланов избива.

В 39-та минута изстрел на Генов отдалеч, Бусато лови.

В 41-та минута след центриране от корнер, Н'Диайе с удар, Мазику изчиства.

В 46-та минута след извършените смени в Ботев Враца Златински взема капитанската лента. В същата минута продължително разбъркване пред вратата на червенобелите, блокиран удар, след което и Атанасов шутира в ръцете на Бусато.

В 49-та минута изстрел от дистанция на Маринов, Бусато лови.

В 52-та минута Мазику нахлува към центъра и подава към Пеняранда, който с шут от границата на наказателното поле разстрелва Митов за 3:1.

В 56-та минута Вион с центриране от пряк свободен, Генчев чисти с глава в ъглов удар.

В 57-та минута Йомов извежда Соу, той финтира Керчев, но Митов се хвърля и лови.

В 58-та минута след сблъсък без топка с директен червен картон са изгонени Йомов и Н'Диайе.

В 59-та минута Пеняранда се бори с Генчев в наказателното поле и овладява топката, съдията дава измислено нарушение на Пеняранда.

В 60-та минута на мястото на изгонените влизат Синклер и Лагоа по споразумение на старшите треньори.

В 64-та минута Мазику с пас към Вион, странична ножица на последния и греда.

В 67-та минута Варела пробва да изведе Соу, Генчев с глава пресича.

В 69-та минута Занев извежда Енрике, той се засуетява и прави лош пас.

В 75-та минута Синклер мами и влиза на скорост в пеналта, разочароващо подаване.

В 77-та минута груба грешка на Генчев и Соу овладява, нахлува и излиза сам срещу вратаря, шут и Дамянов със спасяване.

В 80-та минута центриране в пеналтерията на армейците, Соу избива с глава, след което защитата блокира и шут.

В 84-та минута Кери с шут от пряк свободен в стената, а Дамянов лови.

В 86-та минута Маринов е изведен в наказателното поле, Матай избива в ъглов удар.

В 90-та минута Логоа пробива и стреля от дистанция, сигурно избиване на Евтимов.

След края на мача бяха връчени и наградите от церемонията за Футболист на годината 2020. Али Соу получи наградата за чужденец на годината от ръцете на Пламен Марков, Тиаго Родригес наградата за халф на годината от ръцете на Весела Лечева, а Валентин Антов взе наградите за най-добър защитник на годината и второ място в генералната класация от ръцете на Димитър Пенев.