22. Али Соу (ЦСКА) асистенция - Кирил Десподов

• 28мин

• 68мин

10. Серкан Юсеин (Ботев Пд)

ЦСКА​ победи Ботев Пловдив с 2:1 в последния двубой от 20-и кръг на Първа професионална лига. Срещата между двата тима на стадион „Българска Армия“ трябваше да започне в 17:30 ч., но заради обилния снеговалеж над София беше под въпрос до последно и в крайна сметка стартира в 19:00 ч., след като теренът беше почистен.

"Армейците“ поведоха с 14-ата минута с голяма доза късмет - Кирил Десподов отдясно центрира ниско, но топката се отклони от снежна буца и Али Соу с глава я прати в мрежата на гостите. Гамбиецът покачи на 2:0 в 28-ата минута, а асистенцията отново бе дело на Десподов. Малко след това Али Соу получи травма и бе заменен от Мауридес.

В 50-ата минута „канарчетата“ поискаха дузпа за игра с ръка на Рубен Пинто след изстрел на Тодор Неделев, но съдията Драгомир Драганов прецени, че футболистът на ЦСКА не е имал възможност да реагира в ситуацията и не отсъди 11-метров наказателен удар.

Ботев върна интригата в 68-ата минута, когато Серкан Юсеин с глава не даде шансове на Витаутас Черниаускас. Минута преди края на редовното време гол на Стивън Петков от Ботев бе отменен поради засада.