• 60мин

Радослав Забавник (ЦСКА)

• 61мин

Емил Гъргоров (ЦСКА)

ЦСКА​ представи днес новия си отбор срещу Брегалница Щип на стадион Българска армия пред около 6 000 зрители. Армейците победиха убедително своите съседи от Македония с 4:0.

Преди да започне двубоя бяха представени официално всичките 25 футболисти на червените. Един по един те излязоха пред екзалтираната публика, дошла да види своите любимци.

По време на представянето, играчите изритаха топки на ЦСКА към феновете. Специални награди имаше и за рождениците, намиращи се на стадиона. Те получиха топка с автографите на всички футболисти.

Преди началото на самия двубой, имаше едноминутно мълчание в памет на екзекутирания наш сънародник в Ирак.

Още в началото на двубоя, в 7-мата минута Костадин Хазуров откри резултата. Роберт Цаха центрира една топка от дясно на наказателното поле към точката на дузпата, където Хазуров с глава направи безпомощен Любче Колев, вратаря на гостите – 1:0 за ЦСКА.

Именно Любчо Колев получи червен картон по доста глупав начин в 17-тата минута. Велизар Димитров бе изведен фронтално срещу него, Колев напусна границите на наказателното поле, за да пресече подаването и като видя ,че топката ще го прескочи я хвана с две ръце. Реферът на този двубой Цветан Георгиев му показа червен картон. На негово място влезе втория вратар на Брегалница Александър Алчинов

През втората част отново Хазуров се оказа най-съобразителен и удвои резултата. При една бърза контраатака Велизар Димитров в центъра потърси наляво Гъргоров, той прехвърли топката отдясно на връхлитащия Хазуров, който със силен, плътен удар диагонално покрай вратаря покачи резултата на 2:0.

Шест минути по-късно, новото попълнение от Словакия Радослав Забавник, показа защо е привлечен на армията. След изпълнение на ъглов удар и поредица от разбърквания топката стигна до Забавник, който с точен плътен шут щеше да скъса мрежата на Алчинов за 3:0.

Изминаха 2 минути и от това попадение, когато вторият капитан на армейците Емил Гъргоров накара публиката да експлодира след като прехвърли вратаря на гостите от около 35 метра! Гъргоров видя, че Алчинов е напуснал границите на малкото наказателно поле и го прехвърли, като топката обра паяжините в десния горен ъгъл на вратата за крайното 4:0.