Турнир: Първа професионална лига 2019/20 (1-ви кръг)
Треньори на ЦСКА: Добромир Митов и Люпко Петрович

• 73мин

23. Митко Митков (ЦСКА)

• 78мин

Срещата започна при разкъсана облачност и температура от 21 градуса.

Армейците започнаха фихрено и още във 2-та минута след моногоходова атака Занев проби до аутлинията, преодоля технично Дюлгеров и защитникът на Етър го фаулира в наказателното поле - дузпа.

От нея в 4-та минута със силен удар в горния десен ъгъл изведе ЦСКА напред - 1:0.

В 12-та минута Илиев проби отдясно и подаде добре на свободния Младенов, той опита удар от воле, но топката комично се върна към центъра.

В 15-та минута нарисуван фаул срещу Пинто на Станоев е подмината без нарушение.

В 17-та минута Тиаго подава към Соу в наказателното поле, той спира с гръб към вратата, но защитник се намесва и чисти напред.

В следващата минута атака отдясно чрез Кери, той пробва да намери Евандро - топката е избита в корнер.

В 20-та минута от нов корнер разбъркване пред виолетовата врата, все пак защитник изчиства.

В 21-та минута след корнер пред армейската врата топката е избита и Ковачев пробва силен удар покрай вратата.

В 23-та минута двойно подаване между Стоянов и Ковачев е последван от удар отдалеч на първия, Черниаускас спасява.

В 26-та минута жълт картон на Илиев след фаул отзад срещу Евандро.

В 34-та минута в рамките на една минута Илиев на два пъти извърши нарушения срещу Евандро, особено второто бе за задължителен втори жълт и червен картон.

В 37-та минута след продължителна обсада на вратата на великотърновци, Бодуров се измъкна и стреля силно от малък ъгъл, вратарят спасява в корнер.

В следващата минута след неговото изпълнение Соу стреля с глава над вратата.

В 44-та минута след страхотна атака на Кери и удар в близкия ъгъл Иванов избива топката.

В 45-та минута правилно анулиран гол поради засада на Соу след пас на Атанасов.

Второто полувреме започна с атака отляво на Евандро в 46-та минута и връщане назад към Пинто, който стреля силно и точно, след рикошет - корнер.

В 51-та минута след атака отляво топката е прехвърлена към Апостолов, но той със силен удар я изпраща извън вратата.

В 53-та минута след атака на ЦСКА чрез Кери в пеналта, Стоянов го блокира, реални претенции за дузпа, но съдията е безмълвен.

В 57-та минута фрапантна грешка в пеналта на Тиаго, Младенов открадва топка и я вкарва в далечния ъгъл - 1:1.

В 58-та минута и страничният съдия греши след като вдига флага за засада срещу Пинто, но такава няма.

В 63-та минута атака на Давидов и остър пас, защитник избива в корнер, а от него Тиаго центрира, а Чорбаджийски с глава стреля, топката се отбива в гредата и е избита в корнер.

В следващата минута от корнера Кери удря с глава - извън вратата.

В 66-та минута след атака отдясно топката е центрирана в наказателното поле на червените, но Чорбаджийски чист в корнер.

В 67-та минута жълт картон на Апостолов за грубо нарушение.

В 70-та страхотно центриране на Пинто се превръща в удар, но Иванов избива, няма кой да добави.

В 73-та минута фамозен гол на младока Митков след като от над 40 метра със снаряд прати топката в десния долен ъгъл на вратата за 2:1.

В 77-та минута спорно положение за дузпа след сблъсък на Дюлгеров с атакуващия Соу.

В 78-та минута след ювелирен пас на Иван Стоянов топката стигна до Младенов, който с глава я вкарва в далечния ъгъл за 2:2. Останаха сериозни съмнения за засада при паса.

В 80-та минута Давидов се разминава с топката във въздуха при опит да играе с глава след пас отдясно.

Ново много спорно положение в 86-та минута след като Пинто е спънат в наказателното поле, но вместо дузпа получава жълт картон за симулация.

В следващата минута Соу се измъква и отправя силен, но над вратата удар.

В 89-та минута Бояй получава жълт картон за разкарване на топката.