79′
  • 1мин

8. Димитър Иванов (ЦСКА)

11. Милен Петков (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Левски с 1:0 в дербито на есенния полусезон и излезе начело в класирането на А група. Червените водят с две точки пред Левски, като досега имат само една загуба в първия кръг от Нефтохимик и 10 поредни победи след това.

Голът на успеха дойде още в 36-ата секунда след центриране на Румен Христов и два удара с глава на Димитър Иванов, първият от които срещна гредата и се върна при него. Капитанът на ЦСКА Милен Петков изпусна да реализира дузпа в 80-ата минута. Той уцели гредата и стана четвъртият пореден футболист на ЦСКА, който не успява да вкара дузпа на Левски на стадион “Българска армия”.

Гостите имаха само две сериозни положения, проиграни от най-добрия в състава им, Серж Йофу. Звездата на Левски Георги Иванов-Гонзо бе напълно обезличен от Веселин Великов, а всички останали признаха след мача, че са подценили съперника.

източник вестник „Капитал“

В края на двубоя феновете на Левски унищожават сектора за гости чупейки и палейки седалки.