90′+3′
  • 9

• 30мин

30. Витаутас Черниаускас (ЦСКА)

ЦСКА​ отстъпи на Левски с 0:1 в мач от 10 кръг на Първа лига. Мачът се игра на националния стадион „Васил Левски“.

Армейците почнаха по-настървено мача и още в 40-тата секунда вратарят на Левски трябваше да избива силен удар на Мауридес. В 19-тата минута Пинто опита далечен удар но топката мина над вратата. В 25-тата минута Бодуров стреля силно с глава след центриране от ъглов удар, но топакта отново не намери мрежата миналайки на сантимерти от десния стълб. До 28-мата сините нямаха удар към вратата на Черниаускас. В 30-тата минута Лясков успя да отнеме топката на Кабрал по левия фланг, но задържа твърде дълго топката и тя му бе отнета Обертан стреля силно в гредата на вратата, топката се удари в плонжиралият Черниаускас и влезе във вратата на армейците. В 38-мата минута Джеси мина зад защитата на Левски и центрира към точката за дузпата, защитник на сините успя да избие. Топката попадна в Тиаго, който отправи мощен удар, то потката отново бе отбита от защитник. В 39-тата минута Черниаускас успя да избие коварна топка насочена под напречната греда. ;

Второто полувреме започна със силен удар на футболист на Левски, който Черниаускас спаси. В 51-вата минута Тиаго стреля силно, топката се отби в ръката на намиращият се в наказателното поле на Левски Иван Горанов, но съдията Ивайло Стоянов не свири очевидната дузпа в полза на ЦСКА. Минути по-късно сините имаха претенции за дузпа, на повторенията се видя, че нарушението започва преди наказателното поле, а съдията отново остана безмълвен. До края на мача сините бяха по-дейният отбор, а армейците така и не успяха да се върнат в мача