• 43мин

7. Иво Димов (ЦСКА)

9. Димитър Бербатов (ЦСКА)

• 81мин

Бяха години, когато победа с шест гола над изпадащ отбор нямаше въобще да впечатли привържениците на ЦСКА. Тогава червената фланелка се котираше далеч по-високо, а стадионът в „Борисовата градина“ си беше чиста гилотина, която сечеше наред съперниците си. Сега... трябваше да дойде един от опашкарите, за да пооправи головата разлика на Пеневата чета.

Осем минути издържаха пловдивчани в героична бран пред вратата си, като само Станев регистрираше символично присъствие в централния кръг на терена. Тоталното нашествие на домакините не би могло да завърши без гол и той падна въпреки отличната игра на пловдивския вратар. Методи Деянов точно намери Бербатов, той пък хитро се измъкна зад защитата, но Райковски отби топката. За лош късмет тя попадна у М. Петков и капитанът откри серията. ЦСКА създаде и още положения, които пропусна да реализира, а това пък предизвика малобройната публика. При едно от тях Румен Христов бе изведен чисто пред Райковски и опита да прехвърли вратаря. Ударът му обаче бе толкова неточен, че поизнервен зрител въздъхна: „И на това отгоре се бият по гърдите, че-са професионалисти!“ В последствие Христов на два пъти порази целта, но това не дава особени основания да бъде поставен сред героите на мача.

Наистина срещу безпретенциозния съперник ЦСКА си направи нещо като тренировка и разкри много от плюсовете и минусите в играта си. Димитър Пенев не пропусна да отчете старанието на младите да се налагат, защото те наистина се представиха с похвално желание. На този фон изпъкнаха изявите на Бербатов той участваше почти във всяка атака и с много движение разнообрази нападателните действия на отбора. Активен бе и Иво Димов, а голът му след пас на Милен Петков стана след класическа контра. И все пак „осмицата“ даде много: брак от излишно старание сам да надиграе всички. Ако подчини бързината и техниката си на колективните действия, успехът би бил несравнимо по-голям.

На ЦСКА предстои серия от важни мачове (най-вече за купата), с които може да спаси сезона и да поизмие лицето си, но само с действия в предни позиции това едва ли ще стане. На няколко пъти пловдивчани поставиха в безизходица защитата след устремни пробиви на Бачков. Ако съотборниците му знаеха как да го подкрепят, „Локомотив“ нямаше да си замине само с „нулата“. Увлечени да владеят центъра, футболистите на ЦСКА често разреждаха отбраната, в която този път само Галин Иванов бе винаги на мястото си.

Дано този резултат върне позагубеното самочувствие на Пенев и момчетата му, както те за кратко върнаха спомените на запалянковците си към славните стари времена. Да не забравят обаче, че резултатността радва, но играта пак остана далеч дори от средното футболно качество.