• 59мин

9. Ивайло Андонов (ЦСКА)

• 82мин

Румен Христов (ЦСКА)

Един час и пет минути Бончо Генчев бе на терена на „Българска армия“, за да се пребори за голмайсторската купа в първенството. 34-годишният нападател успя да вкара само два пъти срещу „Миньор“ и така се изравни с другия кандидат за номер едно при стрелците Антон Спасов от „Нефтохимик“. Боната получи сериозна контузия още през първото полувреме, но излезе да играе и след почивката. С превързано коляно той отбеляза втория си гол в срещата и едва тогава бе сменен. „Такова бе личното желание на Бончо и аз се съобразих с него. Във всеки друг случай бих го заменил веднага, след като стана ясно, че при сблъсък коляното му се поду. Вероятно е менискус“, каза старши треньорът Петьо Зехтински след мача. Така със 17 гола Генчев дели върха, но най-вероятно няма да бъде в състава на ЦСКА за финала срещу „Левски“ за купата в сряда.

Всички играчи на „червените“ бяха готови да помагат на Генчев да вкарва голове. ЦСКА спечели с 5:0 срещу „Миньор“ за кеф на феновете си, можеше и още топки да отидат в мрежата на перничани, меракът непременно Бончо да бележи, отърва гостите от още по-голямо поражение. След почивката „Миньор“ извади и втория си вратар, за да се спасява от разгром, което не помогна. Виктор Георгиев, заменил титуляра Варадинов, отнесе три гола. В този мач столичният тим нямаше проблеми. Свобода за изява получиха двамата Петрови Мартин и Стилян, и те оставиха добро впечатление. За около 25 минути „дълбоката“ резерва Румен Христов се развихри по игрището. Пловдивчанинът направи няколко самостоятелни атаки, с техничен удар вкара гол почти от аутлинията. Страхотен пас на Милен Петков позволи на Ивайло Андонов да се разпише и да козирува после на „гола глава“, което в армията е противоуставно. Във футбола обаче не е, а за играта си в последния кръг ЦСКА заслужаваше една „козирка“ и от противника, свалил гарда далеч преди мачът да започне. През 90-те минути „Миньор“ се стара толкова, колкото да покаже пред публиката, че отборът отдавна си е свършил работата в шампионата. След 0:5 на никой от пернишката група не му бе до приказки, старшията Михаил Мадански не се яви на задължителната среща с репортерите. Даваше изявления на алеята пред стадиона за кабелна телевизия.