• 71мин

28. Хамилтон Рикард (ЦСКА)

• 89мин

13. Илиян Ташев (Нафтекс)

ЦСКА​ се наложи с 3:2 над Нафтекс у дома и с този успех „червените“ се изкачиха на тертото място във временното класиране във Висшата ни лига. Столичани трябваше на два пъти да догонват в резултата, след като бургазлии повеждаха с голове на Станимир Димитров и Милен Христов.

Владимир Манчев, който е в отлична форма в момента, се разписа на два пъти за „червените", като по този начин стана едноличен лидер в голмайсторската ранглиста на първенсвото с 18 точни попадения. Колумбиецът Амилтон Рикард отбеляза другия гол за ЦСКА.

"Шейховете“ диктуваха играта преди почивката, като на няколко пъти Момчил Желев, Стойко Сакалиев и Саша Вицикнез направиха безпомощна защитата на гостите.

Бургазлии откриха резултата в 20-ата минута чрез Станимир Димитров. Той овладя топката, шутира силно и след рикошет в крака на Йордан Върбанов направи 0:1. Треньорът Луиджи Симони реагира веднага, прикрепвайки Георги Антонов към Желев. Това даде резултат и армейците изравниха играта.

ЦСКА се добра до изравняването секунди след почивката. В 46-ата минута Янчев центрира към Рикард, който свали с глава към Манчев. Нападателят финтира Ибраимов и вратаря Господинов и направи 1:1. Пет минути по-късно обаче бургазлии отново поведоха след отлична контраатака.

Стойко Сакалиев изведе резервата Милен Христов и той с мощен шут простреля Лукич. В 57-ата минута Владо Манчев се възползва от грешка на Ибраимов за 2:2. Амилтон Рикард ознаменува добрата си игра с победен гол в 71-ата минута. В последната минута защитникът на Нафтекс Илиян Ташев пък бе изгонен за втори жълт картон.

източник news.bg

Двата отбора изнесоха зрелищен и интригуващ мач, като червените два пъти бяха догонващи в резултата. На почивката гостите от Бургас водеха с гола на своя капитан Станимир Димитров, а Владимир Манчев възстанови равенството в първата атака през втората част. Резервата Милен Христов отново изведе „Нефтохимик“ напред, но малко след това отличен рейд на Манчев доведе до изравняване. Колумбиецът Хамилтън Рикард заби третото попадение за армейците с отличен удар.