Турнир: Първа професионална лига 2022/23 (12-и кръг)

• 26мин

26. Иван Тасев (Пирин) асистенция - Станислав Костов

В 3-та минута Шагоян с опасно центриране, Георгиев лови пред Назон.

В 5-та минута центриране от корнер, рикошет и Дюлгеров бие в аут до гредата.

В 8-та минута центриране от пряк свободен, Бодуров с глава бие в аут, съмнения за засада.

В 17-та минута страхотен пас на Шагоян към Морено, финт и Георгиев събаря нападателя, жълт картон и дузпа.

В 19-та минута зад топката застава Назон и със силен удар вляво открива резултата - 1:0.

В 23-та минута Назон намира Морено вдясно при бърза атака, финт и диагонален изстрел за 2:0.

В 25-та минута Костов стреля с глава и улучва напречната греда, след което Евтимов избива, но има и явна засада.

В 26-та минута Тасев е изведен от Костов и намалява резултата с мощен удар - 2:1, в предходната ситуация претенции в червено за фаул срещу Вион, но ВАР потвърждава гола.

В 28-та минута опасен пас отдясно на Шагоян, Бодуров с глава чисти.

В 31-та минута удар на Шопов в ръцете на Георгиев.

В 32-та минута две поредни центрирания на Тасев и Смоленски, защитата в червено се справя.

В 33-та минута жълт картон за Бенгюзов за фаул срещу Вион.

В 34-та минута Вион центрира остро, Георгиев боксира.

В 40-та минута Шагоян с триково подаване, Петров бие, Георгиев лови.

В 41-та минута странно решение на съдията за фаул на Морено срещу Бодуров, нападателят се откъсваше...?!

В 43-та минута жълт картон за Велев за нарушение срещу Кох.

В 44-та минута Костов бие в пеналта - блокиран. В същата минута Смоленски стреля в аут.

В 45-та минута нов финт и пас на Шагоян, Георгиев хваща.

В 45+2-та минута жълт картон за Цонев.

В 47-та минута опасно центриране отдясно, но Петров изпреварва Смоленски, който извършва и нарушение.

В 51-та минута жълт картон за Хубчев за фаул срещу Шопов.

В 53-та минута Шагоян с прекрасно влизане и шут, рикошет и ъглов удар.

В 54-та минута от него Морено с глава бие, нов рикошет и пак корнер.

В 56-та минута Шагоян е изведен отдясно и подава пред вратаря, но топката остава далеч от Морено и Назон.

В 58-та минута Цонев е изведен в отлична позиция от Велев и бие силно, но Евтимов спасява сигурно.

В 61-та минута Шагоян с пас към Морено, но защитата се справя.

В 63-та минута задържане на Морено от Бодуров в пеналтерията, съдията не дава дузпа.

В 64-та минута Макрецис стреля над вратата.

В 65-та минута жълт картон за Юга за реплика към съдията.

В 66-та минута Велев дава на Тасев и той бие силно, но встрани от вратата.

В 71-та минута опит за центриране на Велев в ръцете на Евтимов.

В 72-та минута идентична ситуация на Петров, а Георгиев лови.

В 76-та минута Бамба пробва извеждащ пас към Туфегджич в отлична позиция, Бодуров с шпагат пресича.

В 85-та минута удар на Шопов в ръцете на Георгиев, имаше и друга опция с двама в червено в отлични позиции.

В 87-та минута удар на Бамба над вратата.

В 88-та минута жълт картон за Шопов след театрално падане на Занев.