• Стоян Георгиев

Стоян Георгиев (Светкавица)

• 87мин

45. Григор Долапчиев (ЦСКА)

ЦСКА​ направи 1:1 срещу Светкавица в първия мач на Христо Стоичков. Двата тима изиграха контрола в Етрополе, а „червените“ стигнаха до равенството едва в последните минути. Григор Долапчиев се разписа в 87-ата минута. Двубоят се игра в три части от по 30 минути. За ЦСКА игра каращия проби Юсуф М"Чангама, както и бразилецът Бруно Октавио.

За тима се завърна лекувалият дълго време контузия Антон Карачанаков. Христо Стоичков избра за капитан Мишел Платини, който поведе атаката на ЦСКА. В предни позиции му помагаха Нджонго Присо, Спас Делев, Марсиньо и М"Чангама. Като опорен халф игра Лукас Саша, а в защита титуляри излязоха Венцислав Василев, Грънчов, Крачунов и Михаил Венков. В 19-ата минута бившият играч на ЦСКА Николай Чипев контузи лошо Спас Делев, което доведе до принудителна смяна при „червените“. На мястото на Делев влезе Антон Карачанаков.

В 65-ата минута Светкавица поведе в резултата след една от редките си контраатаки. Стоян Георгиев преодоля третия вратар на ЦСКА Анатоли Господинов. Последва силен удар на Пламен Крачунов, но вратарят на „мълниите“ отрази. В 77-ата минута Стоян Георгиев можеше да вкара втори гол за Светкавица. В 87-ата минута Григор Долапчиев изравни - 1:1. Младокът овладя топката в наказателното поле, обърна се и с мощен шут я прати във вратата.