• 34мин

21. Георги Владимиров (Славия)

• 88мин

16. Благой Георгиев (Славия)

ЦСКА​ допусна осма загуба в първенството и втора на собствения си стадион, този път от „Славия“ с 2:0. Пред все по-оредяващата публика на стадион „Българска армия", която подобри негативния рекорд от миналата домакинска среща (150) и достигна до 100 души, футболистите на треньора Луиджи Симони изиграха поредния слаб мач и са на път да изгубят и бронзовите медали в първенството, след като „Локо“ (Пд) постигна минимална победа с 2:1 над „Нефтохимик“ и е на точка след ЦСКА три кръга преди края. Червените имат две гостувания на „Нефтохимик“ и „Литекс“ и едно домакинство на „Левски“. В същото време пловдивчани приемат „Литекс“ и гостуват на „Левски“ и „Славия“.

През първото полувреме „Славия“ разчиташе в атака единствено на Георги Владимиров, който обаче затрудни максимално двамата централни защитници на ЦСКА Александър Томаш и Йордан Върбанов. Въпреки безидейната си игра домакините имаха възможност да открият резултата от дузпа, но ударът на Хамилтон Рикард бе спасен от много добре представилия се в този мач за разлика от други срещи македонски вратар Яне Николовски. Играчите на „Славия“ се движеха повече по терена, а плеймейкърите Асен Николов и Велимир Иванович бяха в основата на повечето опасности пред вратата на ЦСКА. Именно след пас на Николов Георги Владимиров откри резултата.

Въпреки желанието на домакините да обърнат резултата през второто полувреме липсата на идея в завършващата фаза на атаката предопредели неуспеха. Добре построената защита на „Славия“ в лицето на капитана Йордан Петков и Сеад Халилагич не даде никакъв шанс на нападателите Асен Букарев и Константин Мирчев. Гостите разчитаха предимно на контраатаки и именно по този начин стигнаха до няколко сериозни опасности пред вратата на ЦСКА, една от които резервата Благой Георгиев превърна в гол.