11. Ивайло Андонов (ЦСКА)

• 33мин

3. Велиян Парушев (ЦСКА)

15. Веселин Петков (Сливен)

От трите „бързи“ гола във вратата на „Сливен“ последният бе не само най-красивият, но и единствено безапелационният... З първия освен демаража и хитрия пас на Лечков към Димитров, последван от центриране и гол на столичната „деветка", Стоянов може да се черви, че допусна „да го разстрелят“ под носа му...

Мощта, движението по всички азимути направха 33-те първи минути един спомен от „доброто старо армейско време“. Това бе трусът, който извади от равновесие иначе техничния тим на сливенци. През първото полувреме те също тичаха, дори се опитваха да застрашат Велинов, но изглеждаха само като добър спаринг-партньор на „червените“... В тези минути бившият играч на „Локомотив“ (Сф) Стойне Манолов бе сигурен, че Лечков ще спечели обещаната от фирмата премия от 2000 лв., ако отбележи 3 гола. Както се изрази със съжаление след мача, Лечков искаше да направи по най-красивия начин голове, а отборът се разпадна на отделни линии... и състезатели.

Старши треньорът на домакините Аспарух Никодимов след мача сподели, че повечето от момчетата, в които вярва, че ще направят силен тим, все още нямат манталитет за ЦСКА - 90 минути пълно изразходване. Такава е летвата на всеки отбор, който иска да е истински голям! Според мен освен „класиката за 33 минути“ имаше и друга причина за слабото второ полувреме на „червените“. Повечето състезатели бяха не само разконцентрирани, но и се опитваха „да се покажат“ пред запалянковците. Това важи най-вече за Видов, който забрави, че „въпреки всичко“ е ляв защитник, и правеше наивни опити да преминава като крило по 5-6 съперници... На другия полюс единствено бе Андонов, който продължаваше елегантните си слаломи с най-верните пасове. Така благоевградчанинът спечели признанието по трибуните за „най-добрия червен трансфер за годината“. Да се надяваме, че Андонов няма да опровергае тази оценка...

"Сливен“ през второто полувреме ни накара да вярваме, че е неизчерпаем извор на приятен за окото футбол. Келепов, Спасов, Стефанов (и не само те) към техниката прибавиха и необходимия устрем - в резултат създадоха три чисти голови положения, а Петков превърна в гол и 30-те процента. Приятният почерк на гостите впечатли още повече с това, че сливенската атака не намираше неподготвена „червената“ защита, а опасно я „разрязваше“ с интелигентността на неколкоходови бързи комбинации... Това трябва да завиши изискванията към защитата на ЦСКА, защото намалената концентрация очевидно не е единственото извинение... Идва мачът с „Парма“!