• Сихневич
    62′
  • 71мин

93. Токмак Нгуен (Ференцварош)

ЦСКА​ отстъпи с 0:1 на унгарския шампион Ференцварош във втората си контрола в Австрия.

Първото полувреме премина без попадения. Али Соу нацели гредата след силен шут в 24-та минута, а Евандро имаше шанс да се разпише в 35-та, но играч на противника ни изби топката.

На почивката в тима ни бяха извършени 7 смени - Гълъбов, Антов, Занев, Малинов, Давидов, Енрике и Уот се появиха в игра, а от стартовия състав на терена останаха Черниаускас, Атанасов, Тиаго и Евандро. В 56-та минута Бусато застана под рамката на вратата ни. Митков замени Евандро в 67-та, а в 83-та Смоленски зае мястото на Атанасов.

Ференцварош достигна до успеха с гол в 71-та минута. В последните секунди Денис Давидов имаше възможност да изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но стражът на унгарците се намеси решително.

Първата опасност в мача е в 4-та минута след пряк свободен удар Черниаускас лови изстрела на Варга.

В 9-та минута след центриране от корнер Евандро за малко не засече топката с глава.

Отново Варга със силен удар извън наказателното поле в 13-та минута, Черниаускас боксира, топката попада отново в унгарците и ново центриране, Прискин обаче играе с глава високо над гредата.

В 17-та минута отличен пас на Тиаго към Евандро, той преодолява на скорост трима, но накрая поведе малко по-силно и врататят лови топката.

В 22-та минута опасна атака на Варга отляво е спряна, но Прискин овладя и би силно, топката се отби и излезе над вратата в корнер.

В следващата минута корнерът бе изпълнен, топката овладяна от армейците и бързо изнесена, за да стигне до Соу, който стреля силно, но топката срещна напречната греда и тупна на сантиметри пред голлинията на вратата.

В 29-та минута неточен слаб удар на Харатин в аут.

Супер пробив на Евандро отляво в 24-та минута, преодоля двама, направи късо двойно подаване със Соу и след това би, но ударът не беше силен и защитник изби в корнер.

В 41-та минута добре отнета топка стигна до Соу, той с прекрасен удар, но вратарят с мъка отби.

В 42-та минута Тиаго би от пряк свободен удар високо над вратата.

Втората част започна със слаб неточен удар с глава на Уот в ръцете на вратаря в 49-та минута, а още в същата минута Ференцварош отговориха с атака вдясно, след която топката бе избита в корнер.

Далечен удар на Тиаго в 54-та минута в ръцете на вратаря.

Унгарците отговориха с подобен удар в ръцете на Бузато в 60-та минута.

Нов силен удар извън наказателното поле на зеленобелите избит от Бузато в 66-та минута.

В 71-та минута атака на унгарците, топката стигна до Токмак, никой не излезе да го срещне и той необозпокояван стигна до наказателното поле и със силен точен удар в долния десен ъгъл откри резултата – 1:0 за Ференцварош.

В 73-та минута Митков пое топката от Занев и центрира към Давидов, той стреля от воле, но топката бе избита от защитник, сериозни претенции за игра с ръка при това.

В 77-та бърза атака на унгарците завърши с неточен удар към вратата.

В 81-та минута след грешка на червената отбрана последва много коварен удар в десния горен ъгъл спасен майсторски от Бузато.

Изключително хубав шут от пряк свободен удар на Давидов затрудни вратаря на Ференцварош, който с мъка я изби в корнер в 89-та минута.

В последната минута на двубоя добра защитна намеса на Антов предотвратил удар към вратата на армейците.