Алан Патрик
    45′
  • 9мин

27. Даниил Сикан (Шахтьор Д)

ЦСКА​ отстъпи на украинския шампион Шахтьор (Донецк) с 0:1 в третата си контрола в Австрия.

Противникът ни отбеляза единствения гол в мача в 10-та минута. В 18-та Жеферсон центрира отляво, а Соу засече топката с глава, но тя премина над вратата. Тиаго стреля опасно от фаул в 23-та, а отново той имаше възможност да изравни в 39-та, но не успя да порази целта. В 44-та минута попадение на Али Соу беше отменено заради засада. В добавеното време на първата част Соу се възползва от рисковано излизане на вратаря на Шахтьор далеч от наказателното поле и му отне топката, подаде я на Евандро, който я изрита и беше близо до отбелязването на невероятен гол от сериозна дистанция.

На почивката бяха направени четири смени - Томаш, Занев, Пинто и Давидов замениха Гълъбов, Жеферсон, Тиаго и Кери. През втората част в игра се появиха Бусато, Антов, Митков и Уот.

Соу имаше шанс да възстанови равенството в 70-та минута, но вратарят на украинския гранд спаси. В крайна сметка резултатът остана непроменен до края и допуснахме минимално поражение от Шахтор.

Петима футболисти не бяха на разположение на треньорския щаб за двубоя. Николай Бодуров не игра заради възпаление на ухото. Жанио Бикел е с настинка. Енрике Рафаел има лека контузия и предстои да му бъде направен преглед, а Иван Турицов и Илия Шаламанов лекуват травми.

Източник cska.bg

Във 2-та минута Соломон напредна между двама в червено и би извън вратата.

Техничен пробив на Болбат в 8-та минута, но Атанасов успя да изчисти топката.

В 9-та минута след атака отдясно Соломон успя да върне към Марлос, който стреля, но Черниаускас изби, Коваленко взе топката и би, пак вратаря се намеси, но отблизо Сикан изведе украинците напред – 1:0 за Шахтьор.

В 17-та минута добър пас остави Сикан сам срещу вратаря, нападателят преодоля и него, но Чорбаджийски се притече и изби топката.

В 18-та минута ЦСКА отговори с чудесна атака след пробив на Евандро той даде на Жеферсон, последва пас към Соу, който би с глава над вратата.

От пряк свободен удар Кери би високо над вратата в 22-та минута.

В 29-та минута Фабрини сгреши пас към Жеферсон, Марлос овладя и подаде към Коваленко, но Сикан не стигна до топката.

В 37-та минута техничен пробив на Исмаили завърши с удар от много малък ъгъл в аут.

Прекрасна атака на ЦСКА в 38-та минута, Атанасов подаде отдясно на Евандро, който пробва удар от воле със страничен удар, но топката попадна в защитник.

В следващата минута и Тиаго опита далечен удар, но излезе в аут.

В 44-та минута Фабрини игра прекрасно в лявата зона на терена, подаде напред, Соу пропусна за Жеферсон, бразилецът го изведе, Соу отигра супер технично и вкара топката в мрежата, но голът бе отменен, заради изключително спорна засада.

Отново прекрасна игра на Соу, който отне топката от излезлия напред вратар Пятов и даде на Евандро, който стреля отдалеч към празната врата, но топката излезе малко в аут.

Първата опасност за втората част бе в 49-та минута след отлична игра на Давидов той подаде на Соу, който се позабави, но все пак центрира към Евандро, но защитник изби.

Силен удар от пряк свободен на Патрик се удари в червената защита и излезе в корнер в 54-та минута.

В 64-та Шахтьор атакува отляво, но след пас Томаш изби в корнер.

В 70-та минута Атанасов даде на Соу, който пое с гръб към вратата, извърна се и би силно, но в ръцете на вратаря.

Далечен удар над вратата на Сиприано в 71-та минута.

Слаб удар отново на Патрик в ръцете на Бузато в 79-та минута.

Отново удар на Патрик в 81-та минута от пряк свободен и отново много неточен.

В последната минута на двубоя след центриране от пряк свободен, се получи разбъркване в наказателното поле на украинците, но все пак те избиха.

Последната атака имаха Шахтьор след центриране от пряк свободен удар на Патрик, Фернандо би с глава над вратата.