Турнир: Висша професионална футболна лига 2000/01 (12-и кръг)
  • 45+1мин

7. Христо Янев (ЦСКА)

• 45+3мин

11. Владимир Манчев (ЦСКА)

ЦСКА​ победи очаквано с 2:0 „Спартак“ в последния си домакински мач от шампионата преди зимната пауза.

След успеха срещу варненци балансът на „червените“ е 6 победи и 1 равенство на „Армията“ (още на старта 0:0 срещу ,Ловеч") при голова разлика 15-1. Роден футболист обаче не можа да се разпише на стадиона в Борисовата градина, единственото попадение в пасив е дело на украинеца Едуард Цихмейструк на вечното дерби (1:1). „Червените“ трябваше да спечелят този мач, победата им не подлежи на съмнение, но дойде след неособено убедителна игра.

Определено това бе най-слабият мач на „армейците“ пред собствената им публика за есенния дял на шампионата. В средата на терена се чувстваше липсата на продадения в Турция Тодор Янчев — футболистът от ЦСКА с най-постоянни изяви през есента Светльо Петров, не можа напълно да го замести. Продаденият пък от месеци Бербатов изгледа кой знае защо мача заедно с още четирима, седнал на пейка на пистата, което не е разрешено. Неговият дубльор Букарев се стара много, но като че ли попрегоря в желанието си. След добрия старт се наблюдава спад в изявите и на Янев, и на Видолов въпреки доброто представяне на Деянов, този път играчите от средната линия не бяха особено ефективни и изобретателни.

Деветдесет минути ЦСКА се мъчи да отбележи гол и не можа да го стори — няма грешка, защото и двете попадения паднаха в 5-минутното продължение на първото полувреме, което даде съдията Димитър Димитров. Те дойдоха малко неочаквано, след като далече почисти възможности бяха пропилени. Янев демонстрира специалитета си от разстояние и намери далечния долен ляв ъгъл на Колев, малко по-късно Манчев ефектно мушна топката в същата посока, но при сглобката на гредите. След почивката останаха съмнения за две нарушения в наказателното поле на варненци, но съдийски сигнал не последва.

От „Спартак” не изневериха на предварителните изявления, че ще играят по-дефанзивно. Валентин Станчев бе самотен напред, от време на време Богданов и Тодоров се опитваха да му помагат. Пред капитана на варненци и бивш таран на „червените“ се откри идеална възможност за гол още във 2-ата мин, но ветеранът лековато я пропусна. Кнежевич и резервата Анастас Петров бяха другите играчи на „соколите“, които можеха да огорчат Немодрук, и тези три възможности на „Армията” почти направиха щастлив след мача наставника на варненци Стефан Грозданов. Влезлият „на пожар“ резервен вратар Красимир Колев бе доста уплашен и несигурен и може да е доволен, че само 2 топки влязоха в мрежата му. „Спартак“ разполага с нелош отбор, но истината е друга варненци май решиха да не си усложняват живота и избраха порочната провинциална психика да не „скачат“ при гостуването на един от двата софийски гранда. Явно има още много да чакаме скромни състави да се опъват на фаворитите, както го правят „Енерги“ или „Айнтрахт“ срещу „Байерн” в Германия, „Удинезе“ срещу „Ювентус“ или „Лече“ срещу „Интер“ в Италия. Така варненци не „скочиха“, когато им се откри възможност да излъжат явно подценилия ги съперник и в крайна сметка май всички останаха доволни едните спечелиха сигурните си 3 точки, другите се отърваха с малка загуба.