Евден Каменов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 48мин

Пейо Николов (ЦСКА „Ч. знаме“)

НАКРАЯ „СВЕТКАВИЦА“ ИЗНЕМОГВАШЕ...

Гостите от Търговище бяха решили да изненадат с амбицията си и сполучлива тактика. Добре подсигурили своя тил (с по 7-8 играчи), те отразяваха сполучливо натиска в първите 10 минити и на свой ред хвърлиха ръкавицата на софиянци чрез Вълев и Иванов. Тези двамата предизвикваха опасни разбърквания пред Бойчев.

Червенознаменци, мощни, методично и спокойно търсеха резрешаванео на мача в свия полза. Далечни бомби на Никодимов, Марашлиев и най-много на Каменов (Колко полезен се оказа той! - отбеляза гол в 38-мата минута след върната топка от гредата, отправи 5-6 удара и като добър слаломист променяше винаги позициинте си).

През втората част темпото спадна. ЦСКА „Червено знаме“ сви обръча, но не успя да вкара повече от един гол (добра прояна на Пейо Николов). Поради контудия Иванов напусна играта 30 минути преди края и така Светкавица трябваше да се противопостави и на противник №1 - умората. Тя не издържа и се предаде, но армейските нападатели не се възползваха от това положение (Отново пропуски на Марашлиев, Каменов, Николов и Харланов).