Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 64мин

Янчо Димитров (Берое)

1:1 „Берое“ не се уплаши от шампиона

Динамично начало с остри моменти и пред двете врати. В 6 мин. Я. Димитров проби отляво, центрира успоредно на опразнената от Йорданов врата, но притичалият Йосифов от 2-3 метра улучи гредата. В 10 мин. старозагорският вратар не разчете добре излизането си при ъглов удар и Цанев отблизо откри резултата. Постепенно към средата на полувремето качеството на играта се понижи, редица играчи от двата отбора се увлякоха в размяна на грубости. Повод даде Гаганелов, който грубо спъна Жеков без да има непосредствена борба за топката. Напоследък все по-често наблюдаваме подобни нечисти действия от страна на Гаганелов. Нашият изтъкнат състезател трябва час по-скоро да се отърси от тях – това е преди всичко в негов интерес!

До почивката армейците (с Пенев като втори централен защитник и Атанасов на мястото на контузилия се Цанев) имаха преимущество. Беройци изнасяха топката по-опростено, с дълги прехвърляния напред към Я. Димитров и Жеков, които контраатакуваха опасно. През второто полувреме ролите се размениха. Старозагорци пренесоха играта в полето на армейците, но на свой ред не успяха да създадат особени заплахи пред Йорданов (почти не използуваха фланговите пробиви). Все пак в 64 мин. Жеков спринтира вляво, финтира преследвачите си и стреля остро от границата на наказателното поле. Йорданов отби топката, но тя попадна у Я. Димитров, който с лекота я прати в мрежата. През тия 45 минути армейците бяха необичайно инертни и едва в края на мача се опитаха отново да протегнат ръка към победата, но вече бе късно.

Не можем да не отбележим слабото ръководство на Ал. Гайдаров.