8. Евгени Янчовски (Берое)

• 84мин

• 88мин

7:1 ЧЕТИРИ ГОЛА НА ЯКИМОВ

СОФИЯ. Осем гола е отличен атестат за един мач! Но заслугата за това постижение принадлежи само на единия отбор — на армейците, които отново бяха категорични в пълната изява на своите възможности, в стремежа да атакуват тотално, с неотслабващ заряд от енергия и да бележат голове. Това правеше играта динамична, привлекателна и показна във всяко отношение. Вярно, в това влечение все напред и напред понякога се рискуваше (защитното поле често ос­таваше свободно за контрадействия на съперника, изкуствените засади носеха заплахи), ала рискът си заслужаваше — натискът омаломощаваше противника и го принуди да сложи оръжие…

В този мач най-ярка и действена фигура бе Якнмов, който изцеди себе си не само в ролята сн на диспечер, и организатор на атаките, но и в непосредственото си участие като последно лице в нападателните акции и стрелец. Четирите гола, които отбеляза (особено последният, вкаран по невероятен начин с прецизно технично изпълнение от самата аут-линия) са едно рекордно за сезона постижение. Жеков, към когото отново бе насочено вниманието при атаките изчерпа уча­стието си в играта само с две ефектни попадения.

Странно бе слабото представяне на беройци. Започнаха добре, но бързо се прекършиха и вдигнаха бяло знаме... На вратата Олимпиев им изневери, в защитата липсваше елементарна организация, а на моменти допусна н наивни грешки, напред нападателите упорствуваха безнадеждно да пробиват с финт и дрибъл опитните, армейски бранители и стопяваха акциите си още в зародиш.