• 67мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 72мин

4:0 – ЦСКА „Червено знаме“ има най-резултатно нападение

В 57 мин. лявото крило на беройци замахна силно, за да стреля от въздуха. В същия миг вратарят Петров вече бе скочил към топката. След сблъскването между двамата Петров напусна терена, а на вратата застана контузеният в Русе Йорданов...

Това беше възлов момент във вчерашния мач. В 17 мин. гостите вече имаха 2 гола във вратата си, но след това намериха сили да изравнят играта. Дали сега недостатъчната боеспособност на Йорданов щеше да им помогне? За чест на армейците веднага трябва да кажем, че стана точно обратното. Нещастието, което ги сполетя, вдъхна у тях такъв заряд от амбиция, че само за няколко минути те отново станаха господари на положението и удвоиха резултата в своя полза – 4:0. Така завърши последният шампионатен мач на софийски терен за тази година.

Общо взето играта бе на средно равнище. Тежкият, заснежен терен стана причина за доста грешки и от двете страни. Главният коз на червенознаменци беше по-добрата им техника. Отсъствието на Якимов (поради контузия) наложи промени в нападателната линия. Романов не бе достатъчно ефективен като централен нападател, след почивката Ранков снизи малко активността си, но в замяна на това пък се разигра Цанев, който до голяма степен проспа първото полувреме. В отбраната Гаганелов бе сигурен, а П. Димитров изникваше винаги там, където имаше нужда от него. Гостите играха слабо. Те хвърлиха много сили, но не можаха да постигнат острота в завършващия стадий на атаките, създадоха малко голови положения, а и опитите им за далечна стрелба не донесоха успех.