Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 78мин

• 88мин

Хет-трик на Цанев

Първият мач от пролетния сезон в София имаше две лица. За съжаление през по-голямата част от 90-те минути наблюдавахме първото, бледото. Привържаниците на ЦСКА „Ч. знаме“ бяха дошли на стадиона с основателни надежди за лесна победа, но до 70 мин. от гърдите им се изтръгваха само въздишки на разочарование. И този път армейците си служеха с недостатъчно остри оръжия, за да разкъсат изпречилата се пред тях многолюдна защитна формация: предимно индивидуални пробиви или двойни подавания в центъра. Отново не видяхме истински диригент в средата на терена. До почивката Романов бе малко използуван на левия фланг, а Ранков само на два-три пъти извърши успешни рейдове в тила на противника. Въпреки това армейските нападатели си създаоха няколко хубави възможности, които бяха проиграни поради мудност и нерешителност (Цанев, Ранков) или поради стремеж да се влезе с топката в мрежата (Якимов).

През второто полувреме Романов постепенно се разигра и свърши хубава работа. Сега в комбинациите на армейците личеше по-ясна мисъл. От друга страна в този мач единственото желание на гостите бе по някакъв начин да се доберат до 0:0. Те изобщо не мислеха да атакуват, нападателите им нито веднъж не успяха да задържат топката напред (така не можа да бъде истински проверена защитата на „Ч. знаме“). Върху плещите на сливенската защита легна огромно физическо и психическо натоварване и в края на краищата тя се пропука. След сравнително леко допуснатия първи гол сливенци поразредиха малко бариерата пред своята врата, а и армейците заиграха по-рязко и настойчиво. Така се стигна до победния хет-трик на Цанев – автор на трите гола в този мач. Но все пак общата оценка за показаното от ЦСКА „Ч. знаме“ е незадоволителна. С подобна игра ще бъде трудно да се гони успех срещу по-сериозен противник. Защото сливенци наистина се представиха слабо в първия си пролетен мач и въпреки това бяха сломени с цената на големи усилия.