• 29мин

Димитър Марашлиев (ЦСКА „Ч. знаме“)

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

ЦСКА​ „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ - „СПАРТАК“ (Пд) 4:0

Още в 6-та минута отбраната на спартаковци се пропука и Радлев постигна първия гол за армейците. Пловдивчани се увлякоха да да възстановяват равенството, като се изнесоха твърде напред и това не остана безнаказано. В 14-та минута Никодимов увеличи на 2:0, а в 29-та минута Марашлиев затвърди на 3:0. Така гостите, започнали срещата с намерение за равен резултат, бързо изгубиха всякакви надежди. След победата им с 4:0 над „Добруджа“ от тях се очакваше повече, но играта им сега бе безизразна, особено в нападението.

След почивката спартаковци организираха по-добре играта си. Те умело прилагаха изкуствените засади. Това задълго затрудни червенознаменци. Твърде дълго ЦСКА не можа да се ориентира в създалата се нова обстановка и нападателите не можаха да отправят удари към вратата на „Спартак“. Пловдивчани, стъпили сега по-здраво на крака, се опитваха да намалят разликата, нападаха по-често, но не можаха да застрашат сериозно вратата на армейците. В 85-та мин. влезлият през второто полувреме Иван Колев прехвърли сполучливо топката на Якимов, който с прекрасен удар от въздуха постигна четвърти гол за ЦСКА.

предоставил Тодор Гърбатов

4:0 ХУБАВОТО БЕШЕ ДО ПОЧИВКАТА

СОФИЯ. Ранното откриване на резултата подтикна спартаковци към открита игра. Армейците използуваха добре празните пространства, направиха хубави флангови пробиви, често извеждаха стрелци срещу вратата на пловдивчани. На моменти спартаковци направиха добро впечатление с някои ходове в средата на терена, но нямаха сили да надделеят в завършека на атаката. Сигурната армейска защита допусна кричитни положения само на два пъти през целия мач (при акции на Генов) но и те останаха неизползувани.

След почивката от бързата, маневрена игра не остана и помен. Спартаковци започнаха да си служат с изкуствени засади, срещу които армейците трудно намираха противодействие. Хубавият футбол отстъпи място на надлъгване в средата на терена и само чудесният удар от въздуха, с който Якимов от около 20 м отбеляза четвъртия гол, можа още веднъж да възхити публиката.