Турнир: „А“ републиканска футболна група 1963/64 (16-и кръг)

8. Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“) асистенция - Иван Ранков

• 42мин

7. Иван Ранков (ЦСКА „Ч. знаме“)

Решителни ходове на Ранков

След няколко разменени нападения армейците установиха лек превес, но в действията на нападателите им липсваше нерв. Те прекаляваха с воденето на топката и пред вратата на Нинов беше сравнително спокойно. Единствен Ранков на дясното крило бе по-енергичен и опасен. И двата гола, с които домакините изковаха ценната си победа в пролетния старт, бяха негово дело. В 13 мин. той измъкна топката от краката на Грозданов, напредна до аутлинията и точно центрира към притичалия Цанев, който с лекота откри резултата – 1:0. Три минути преди почивката Ранков по същия начин „открадна“ топката от пазача си, изникна на няколко метра пред вратата и сам отбеляза нов гол.

Със започването на второто полувреме варненци по-често напираха към Найденов, разиграваха добре топката в средата на терена, но ставаха съвършено безпомощни пред наказателното поле. Усилията им бяха съсредоточени предимно вдясно – към най-опасния им нападател Стоянов. Но неговият устрем често го извеждаше в засада и така не можаха да бъдат използувани няколко добре подадени към него топки. После, въпреки повишените си грижи за защитата, домакините продължиха да нападат по-опасно, с повече мисъл, отколкото техните противници, но черноморци успяха да се справят с всички затруднения.