• 74мин

Йовчев (Черноморец)

• 78мин

9. Любослав Пенев (ЦФКА „Средец“)

Галаспектакъл на тема „Гол след гол“. Домакините бяха почувствали от какво стратегическо значение може да бъде този двубой задочния спор за титлата. И бяха неудържими. В еластичната им тактическа постройка, където проличаха някои нови замисли, всичко бе продиктувано от амбицията да се действува в пълно напрежение на силите в помитащо преградите темпо и при постоянна блокада на противниковата врата. На този динамичен фон изпъкваха добре съгласувани колективни ходове, бързоъсъществени комбинации.

В колоритният голов сериал с най-висока качествена марка, бе попадението на Киров, чиито удара в движение подложена барабанен огън горния ъгъл на вратата. Като в параден слалом, Донев остави зад гърба си няколко пазачи. Крайният резултат бе оформен и след други безкомпромисни намеси. Освен това, за емоционалният градус допринесоха и две дузпи пропуснати и от Йовчев и Пенев, и спасени с височина от вратарите, съответно в 74-тата и 78-а минута... Остана да се коментира само едно положение (малко преди да бъде отбелязан последния гол), при което Костадинов пипна топката с ръка. Съдията вероятно прецени, че действието е било неумишлено. Не последва само признание на този състезател, възползвал се от ситуацията. А какъв хубав венец на отличната му игра можеш ли да бъде очаквания, но отминат жест на спортсменство. То е над всичко.