• Манолов

• Йорданов

• 52мин

Кирил Богданов (Чавдар)

Въпреки тежкият терен двата тема се хвърлиха в бърза и устремна игра. Редуваха се нападения и пред двете врати. След 15-та минута, Бенковски наложи за известно време надмощие, но суетенето на техните нападатели и сигурната игра на отбраната на чавдарци не позволиха откриването на резултата. Поради спукването на на две топки и поради несъобразителността да се приготвят навреме повече, играчите на двата тима трябваше да стоят известно време мокри в бездействие. При възобновяването на играта, чавдарци успяха да дадат по-свързана игра и често се озоваваха пред вратата на добрия през този мач Павлов.

След почивката тима на Чавдар вече доминираше чувствително над Бенковски в 52 минута, при едно опасно слизане към вратата на Павлов, отличното ляво крило Богданов успя да отбележи първия и единствен гол на мача. След този гол чавдарци не се отдръпнаха в отбрана, както обикновено се наблюдава в други мачове, а продължаваха със същия темп и амбиция да атакуват гола на Павлов. Освен това, играчите на Бенковски показаха умора, което улесняваше задачата на младите играчи на Чавдар. След втората половина на полувремето, Бенковски на няколко пъти застраши вратата на Чавдар, но сигурната игра на крайната отбрана на последните запази вратата си. Мача завърши с минималната победа за Чавдар с 1:0.

Победата на Чавдар е напълно заслужена. Тя дойде в резултат на системната подготовка, която този тим води от продължително време и на голямата амбиция на неговите млади и издръжливи играчи... След тази ценна победа Чавдар се затвърди като водач на групата си, докато Бенковски изгуби много от шансовете си да гони първото място.