• 68мин

10. Кеворк Тахмисян (Черно море)

• 86мин

11. Пламен Янков (ЦСКА „Септ. знаме“)

Черноморци започнаха самоотвержено и поразстроиха редиците на армейците. До 18-та минута създадоха 5 голови положения пред вратата на Филипов, но изведените в удобни позиции Богомилов, Георгиев и Димов бяха неточни.

Хладният душ за домакините дойде в 19-та минута, когато Зафиров изведе в отлична позиция Пенев и той без забавяне простреля Симеонов - 0:1. Веднага се почувствува стабилизиране у гостите. Логично дойде и вторият гол: Денев майсторски събра около себе си почти цялата защита на черноморци, прехвърли надясно на непокрития Жеков и той не пропусна да реализира. След смяната на Пенев (той все още не е излекувал получена наскоро травма) черноморци бяха все така агресивни и настъпателни. Но гостите имаха в своя тил безпогрешният Колев. Голът на Тахмисян бе постигнат с отлично изпълнен далечен удар - 1:2. Хвърлили силите си напред, варненци създадоха условия за контраатаки на армейците. Пл. Янков завърши самостоятелния си пробив с хладнокръвно отбелязан гол - 1:3.

източник вестник „Народен спорт“

„Бурно начало на домакините, две греди и два стопроцентови пропуска на нападателите – бе една красива увертюра, която за жалост, една част от зрителите не можа да види поради това, че мачът започна с 10 минути по-рано от обявеното. След това играта се изравни и протече при енергични атаки на двата отбора, бърза и красива за гледане. И ако все пак армейците спечелиха, то това се дължи на по-високата им класа, на умението по-добре да се използват чисти положения за гол. В 19-та минута Пенев напредна с топката. Бранителите на „Черно море“ отстъпваха, като всеки пазеше „свой“ човек. Капитанът на армейците, необезпокояван от никого, заби неспасяемо под гредата. След 6 минути Жеков получи „подарък“ от Андреев и покачи. В самия край на мача, при несполучлив опит да се построи изкуствена засада, Янков за трети път прати топката във вратата на Симеонов. Домакините отбелязаха чрез Тахмисян красив гол от около 30 метра. Неприятно впечатление остави фактът, че мачът започна по-рано от обявеното. Хиляди хора, които дойдоха на стадиона навреме, се оказаха в положението на закъснели. Никакви обяснения не променят нещата. Зрителите трябва да се уважават!